Průvodce

‏‏

Informace pro sociální službyMimořádná okamžitá pomoc

AKTUALITY

čtvrtek 1. 12. 2022

13:00 - Poslanecká sněmovna dnes schválila návrh MPSV na úpravy v příspěvku na bydlení, v započítávání výdělku nezaopatřených dětí při posuzování dávek hmotné nouze a na zvýšení přídavků na děti o 200 korun. Jde o opatření,
která pomohou rodinám s nižšími příjmy v současné tíživé ekonomické situaci. Dojde tak k dalšímu vylepšení pomoci státu domácnostem a rodinám. Ta bude adresnější a pomůže těm, kdo ji nyní nejvíce potřebují. Podrobněji se můžete dočíst ZDE.

středa 30. 11. 2022

16:00 - Přes 270 tisíc lidí se nachází v bytové nouzi. Počet rodin s dětmi, které žijí na ubytovnách se sice snižuje, přesto zde stále bydlí dvanáct tisíc lidí, z toho čtrnáct set dětí do 15 let. V soukromých ubytovnách žije přes šestnáct set seniorů starších 65 let, přičemž každý druhý z nich zde bydlí víc než 5 let. Vyplývá to ze sčítání osob v bytové nouzi, které proběhlo v letošním roce. Na systémové zvýšení dostupnosti bydlení, rozšíření nájemního bydlení i pomoc v bytové nouzi se zaměří připravovaný zákon o podpoře v bydlení. Další informace najdete ZDE.

ARCHIV AKTUALIT

Poslední aktualizace: 1. 12. 2022

Tiskové
zprávy

Novinky
Menu