Průvodce

‏‏

Důchodová reforma

AKTUALITY

středa 22. května

17:30 Vláda schválila návrh novely zákona o dětských skupinách, kterou předložil ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Novela zjednodušuje pravidla pro fungování dětských skupin i administraci státního příspěvku. Nově také zavádí tzv. sousedskou dětskou skupinu. Součástí novely je zavedení povinnosti pro obec zajistit podmínky pro výchovnou péči o dítě v dětské skupině ode dne jeho třetích narozenin do 1. 9. po třetích narozeninách, pokud nebylo přijato do spádové mateřské školy. Více informací najdete zde.

pondělí 20. května

14:30Květen je měsícem rodiny. Kromě Dne matek totiž slavíme také Den rodiny. MPSV se tématem rodinné politiky dlouhodobě a koncepčně zabývá. Za poslední dva roky resort přišel s řadou konkrétních kroků, které podporují rodiny a jejich společný život, a další změny chystá. Povedlo se mimo jiné navýšit rodičovský příspěvek, lépe podpořit zkrácené úvazky nebo výstavbu nových dětských skupin. Více informací najdete zde.

středa 15. května

11:00 - Náměstkyně ministra práce a sociálních věcí Zuzana Freitas Lopesová předala ceny vítězům dětské výtvarné soutěže Lidé a roboti při práci. Zúčastnilo se 404 výtvarných prací žáků z celkem 102 škol a dětských domovů z celé ČR. Více informací najdete zde.

úterý 14. května

15:00 - Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka dnes předal pračku a sušičku seniorce, která je pěstnounka a s manželem má v péči svého nemocného vnuka. Šlo o součást společného projektu Kruh záchrany, který realizuje projekt MPSV Prevence energetické chudoby prostřednictvím sociálních inovací ve spolupráci s firmou BEKO a Výborem dobré vůle - Nadací Olgy Havlové. Jednou z aktivit projektu je darování úsporných spotřebičů vybraným domácnostem. Nové spotřebiče snížily v ohrožených rodinách náklady na energie až o 70 %, ročně tak mohou rodiny ušetřit až 10 000 korun. Více informací najdete zde.

ARCHIV AKTUALIT

Poslední aktualizace: 22. 5. 2024

Tiskové
zprávy

Novinky
Menu