Průvodce

Napište, co hledáte


Vzhledem k aktuální situaci žádáme veřejnost, aby sledovala průběžně aktualizované informace na webu MPSV, Ministerstva zdravotnictví a Úřadu vlády.

Pro veškeré dotazy související s koronavirem volejte: 1212

Osobní schůzky v budovách MPSV jsou možné jen po předchozí telefonické či emailové domluvě.
 

‏‏‎

AKTUALITY

pondělí 30. 3. 2020

20:00 - Od 26. března 2020 platí změna pravidel pro překračování hranic pro tzv. pendlery. Pro pracovníky ve zdravotnictví, sociálních službách a pracovníky základních složek integrovaného záchranného systému platí výjimka. Výčet pracovních pozic, na které se výjimka vztahuje, naleznete v českém jazyce ZDE (368.03kB), německy ZDE (371.83kB)

15:30 - Zajímá Vás výše ošetřovného? Kalkulačka pro výpočet ošetřovného v souvislosti s mimořádnými opatřeními při epidemii koronaviru ke stažení ZDE (20.01kB)

13:00 - Metodika cílené podpory zaměstnanosti z programu „Antivirus“ bude dnes předložena vládě. Její schválení předpokládáme v nejbližších dnech.

13:00 - MPSV zveřejnilo sdělení německého spolkového ministerstva práce, které na svém webu v souvislosti s epidemíí koronaviru informuje zaměstnance pracující v SRN o jejich právech a povinnostech v oblasti pracovního práva a BOZP, a to formou otázek a odpovědí. Můžete si jej přečíst v anglickém jazyce ZDE a přeložené do češtiny překladu ZDE.

10:45 - ČSSZ vydalo aktualizované údaje počtů neschopenek a karantén k 29. březnu. Statistiky si můžete prohlédnout ZDE.

sobota 28. 3. 2020

13:30 - Na webu MPSV (www.mpsv.cz) a Úřadu práce (www.uradprace.cz) ČR byl spuštěn chatbot, který návštěvníkům obou webů pomůže se základními dotazy. 

13:00 - Listina základních práv zaměstnance během epidemie koronaviru je dostupná na webu ZDE a nově také jako leták se stažení ZDE.

12:00 - Na webu MPSV naleznete DOPORUČENÍ PRO OSOBY STARŠÍ 70 LET, kterým vláda po dobu nouzového stavu doporučila, aby nevycházely ze svých obydlí.
Informace jsou k dispozici i ve formě přehledného letáku (ke stažení ZDE).

pátek 27. 3. 2020

16:00 - Veškeré doporučené postupy pro poskytovatele sociálních služeb v souvislosti s epidemií COVID-19 k dispozici ZDE

15:30 - Informace jak postupovat při vyhlášení karantény v zařízení sociálních služeb k dispozici ZDE.

14:30 - Veškeré informace o opatřeních na ochranu seniorů před onemocněním COVID-19 v domovech pro seniory a dalších pobytových sociálních službách naleznete ZDE.

12:00 - MPSV připravilo novou stránku nazvanou LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV ZAMĚSTNANCE BĚHEM EPIDEMIE KORONAVIRU. Zaměstnanci zde naleznou odpovědi na nejčastější dotazy ohledně svých práv během mimořádných opatření zavedených v boji proti šíření nákazy COVID-19.

11:20 - MPSV zveřejnilo letáky pro ohrožené děti a profesionály, kteří o ně pečují (př. pracovníci dětských domovů, výchovných ústavů, ZDVOP apod., včetně pěstounů). Smyslem materiálů je podpořit komunikaci s dětmi o koronaviru a poskytnout dětem přehled kontaktů na zdroje pomoci. Aktualitu k infomateriálům a letáky ke stažení je možné nalézt ZDE.

10:45 - ČSSZ vydalo aktualizované údaje počtů neschopenek a karantén ke 26.3. Statistiky si můžete prohlédnout ZDE.

VÍCE INFORMACÍ A ARCHIV AKTUALIT NALEZNETE ZDE

 

Poslední aktualizace: 30. 3. 2020

Tiskové
zprávy

Novinky

Plánované události

13. týden

12. týden

Plánované události
Menu