Průvodce

‏‏

AKTUALITY

pondělí 6. února

15:30 - Služby Úřadu práce ČR pomůže do budoucna zlepšit nový projekt EURES+3Z Up!. Poskytované aktivity v oblasti zaměstnanosti se zásluhou projektu stanou dostupnější také cizincům, včetně držitelů dočasné ochrany, kteří do České republiky utíkají před válkou na Ukrajině. Součástí projektu bude digitalizace vybraných služeb úřadů práce a také rozvoj mezinárodní spolupráce. Další informace si můžete přečíst ZDE.

13:30 - Na portále JENDA je plánována pravidelná údržba. Z tohoto důvodu nebude možné se do aplikace přihlásit 13. února od 20:00 do 22:00 hodin a následně od 14:00 hodin 18. února do 20:00 hodin 19. února

čtvrtek 2. února 2023

9:00 - Novou náměstkyní člena vlády byla od 1. února 2023 jmenovaná Mgr. Šárka Jelínková.

středa 1. února 2023

16:00 - Transpozici evropských směrnic i další úpravy zavádí novela zákoníku práce, kterou zpracovalo MPSV. V posledních týdnech probíhalo vypořádání připomínek. Výsledkem je kompromisní návrh, na kterém se shodují sociální partneři i vládní koalice. Ti ve středu podepsali dohodu o společném postupu při legislativním procesu. Vláda by předlohu měla projednat v horizontu několika týdnů. Novela přináší mimo jiné změny v oblasti prací na dohody, bližší úpravu home office nebo rozšíření informační povinnosti zaměstnavatele. Detailnější informaci si můžete přečíst ZDE.

11:00 - Proces zprostředkování pěstounské péče je složitý a komplikovaný, a i to jsou důvody, proč v něm mnoho rodin nevytrvá. Je však velmi důležitý a potřebný. K připravované kampani pro podporu náhradní rodinné péče (NRP) vznikl projekt „Standardizace procesů zabezpečení náhradní rodinné péče o děti“, díky němu může Ministerstvo práce a sociálních věcí aktivně podporovat zapojené kraje, mapovat jejich potřeby. Více informací o náhradní rodinné péči najdete ZDE a na webech Buď in pěstoun nebo Právo na dětství. 

10:30 - Ode dneška mohou lidé volající na bezplatnou linku Call centra Úřadu práce ČR (800 77 99 00) nově zjistit, jak daleko je zpracování jejich žádosti o konkrétní dávku, nebo kdy mohou očekávat peníze. Během pilotního provozu se tato služba bude týkat prozatím výhradně dávek státní sociální podpory, tedy příspěvku na bydlení, přídavku na dítě, rodičovského příspěvku nebo porodného. Další podrobnosti najdete ZDE.

ARCHIV AKTUALIT

Poslední aktualizace: 6. 2. 2023

Tiskové
zprávy

Novinky
Menu