Důležitá sdělení

 • MPSV představilo koncepci dostupného bydlení

  ilustrační fotoLidé s nižšími příjmy v ČR vydávají na bydlení paradoxně více prostředků, než ti s vyššími příjmy. S problémem sehnat kvalitní a dostupné bydlení se dnes dotýká hlavně řada seniorů, rodičů samoživitelů, občanů se zdravotním postiženým nebo lidí žijících na ubytovnách. Koncepci, která řeší nejen tyto problémy, představili na konferenci v Senátu zástupci MPSV.

  „Systém dostupného a důstojného bydlení je klíčem k řešení řady dalších sociálních problémů, které dnešní domácnosti řeší, jedná se například o dluhovou past, slučování rodin, ale i odstraňování sociálně vyloučených lokalit a mnoho dalších. Na tomto návrhu, jsme spolupracovali s odborníky, zástupci obcí, ale i veřejných platforem. Koncepce se tak snaží reflektovat příklady dobré praxe nejen z ČR, ale i zahraničí,“ uvedla k problematice dostupného bydlení ministryně Michaela Marksová.

Novinky

Plánované události

 • 5. týden

 • Pondělí, 26. ledna

  09:00 – Pracovní návštěva Karlovarského kraje a německého Léčebného centra pro zdravotně postižené v Irchenriethu (Weiden); (Michaela Marksová, Karlovarský kraj).

  Galavečer u příležitosti 4. mezinárodního fóra „Let My People live“; (Michaela Marksová, Obecní dům, Praha).
 • Úterý, 27. ledna

  27. – 28. 1. 2015 – Celostátní konference Strategie politiky zaměstnanosti 2020; (Jan Marek, náměstek ministryně pro zaměstnanost, Martin Kučera, náměstek ministryně pro ekonomiku a fondy EU, Školicí středisko Nesuchyně – hotel LIONS, u Nového Strašecí).

  09:30 – Konference o dostupném (sociálním) bydlení; (Zuzana Jentschke Stőcklová, náměstkyně pro sociální a rodinnou politiku, Senát PČR, Praha).

  15.30 – Oslavy 70. výročí osvobození koncentračního tábora Auschwitz-Birkenau v Osvětimi, zahájení pietního aktu; (Michaela Marksová, účast v delegaci premiéra ČR, Osvětim, Polsko).
 • Středa, 28. ledna

  10:00 - Jednání vlády ČR; (Michaela Marksová, Úřad vlády ČR).
 • Čtvrtek, 29. ledna

  13:00 - 1. jednání Odborné komise pro důchodovou reformu v roce 2015; (Martin Potůček, předseda komise, Na Poříčním právu 1, budova MPSV, Praha 2).

  14:30 – Tisková konference „Strategie zaměstnanosti 2020, výsledky kontrolní činnosti SÚIP 2014 a činnost důchodové komise v r. 2020“; (Michaela Marksová, Martin Potůček – předseda důchodové komise, Jan Marek – NM pro zaměstnanost, Rudolf Hahn – generální inspektor SÚIP, budova MPSV, Na Poříčním právu 1, Praha 2).

  15.30 – Tiskový brífink po 1. jednání Odborné komise pro důchodovou reformu v roce 2015

  18:45 – Slavnostní udělování Ceny Floccus; (Michaela Marksová, La Fabrika, Komunardů 28, Praha 7).
 • Pátek, 30. ledna

  9:00 – Jednání 19. Schůze Výboru pro sociální politiku; (Michaela Marksová, budova PS PČR, Malostranské nám. 7, Konírna, Praha 1).

  15:00 – Zdvořilostní přijetí velvyslankyně ČLR na MPSV; (Michaela Marksová a velvyslankyně ČLR paní MA Kequing, budova MPSV, Na Poříčním právu 1, Praha 2).

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 31.1. 2015 v 12:31.