Důležitá sdělení

 • Ministryně Marksová: Opozice kolem zákona o sociálním bydlení š…

  ilustrační fotoOpoziční strany ODS a TOP 09 zablokovaly v Poslanecké sněmovně projednání návrhu zákona o sociálním bydlení a o příspěvku na bydlení. Tímto neustálým obstrukčním jednáním zamezily jeho propuštění do druhého čtení. Hrozí, že projednání zákona v tomto funkčním období sněmovny definitivně znemožní, a to i přesto, že o potřebnosti sociálního bydlení není pochyb a podporuje jej 71 % občanů Česka (jak vyplynulo z nedávného výzkumu agentury MEDIAN).

  „Vystoupení zpravodajky Jitky Chalánkové a dalších poslankyň a poslanců, kteří návrh kritizovali, ukázalo, že ho nemají dobře nastudovaný. Jejich připomínky byly ve většině případů v rozporu s tím, co je v návrhu napsáno,“ uvedla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. „Návrh v tuto chvíli pravicová opozice blokuje. Čeho se tak bojí, že ho ani nechtějí pustit k dalšímu projednávání?“ dodala ministryně.

Novinky

Plánované události

 • 18. týden

 • Pondělí, 1. května

  13:00 – SVÁTEK PRÁCE - státní svátek; (Michaela Marksová, Střelecký ostrov, Praha 1).
 • Úterý, 2. května

  Celostátní porada vedení ČSSZ (2. – 3. 5.); (Iva Merhautová, NM pro řízení sekce sociálně pojistných systémů, Seč).

  12:00 - Cena Arnošta Lustiga; (Michaela Marksová, Rezidence primátorky hl. m. Prahy).

  17:45 – Hasičská mše; (Michaela Marksová, Kostel sv. Jana Nepomuckého, Hradčany).

 • Středa, 3. května

  09:00 – Jednání vlády; (Michaela Marksová, ÚV ČR, Praha).
 • Čtvrtek, 4. května

  13:00 – Oslavy Dne Evropy – presentace ESF fondů; (Střelecký ostrov, Praha 1).

  15:15 - Setkání zástupců teritoriálních paktů (z celé ČR) zaměstnanosti v roce 2017; (Michaela Marksová, Jiří Vaňásek, NM pro řízení sekce zaměstnanosti, Liberec science centrum iQLANDIA, Nitranská 10, Liberec 3).

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 30.4. 2017 v 09:05.