Informace ke koronaviru

AKTUALITY:

pátek 3. 4. 2020

9:00 - ČSSZ vydala aktualizované údaje počtů neschopenek a karantén k 2. dubnu. Statistiky si můžete prohlédnout ZDE

čtvrtek 2. 4. 2020

15:00 - MPSV zveřejnilo přehled zaslaných stanovisek a odpovědí k oblasti sociálně-právní ochrany dětí v souvislosti s epidemiologickou situací COVID-19. MPSV pravidelně komunikuje se zástupci krajů a dalšími aktéry. Více informací ZDE

10:00 - MPSV vydalo podrobný manuál pro zaměstnavatele k programu cílené podpory zaměstnanosti Antivirus (ke stažení ZDE (781.4kB)). Další informace k programu ZDE.

9:00 - ČSSZ vydala aktualizované údaje počtů neschopenek a karantén k 1. dubnu. Statistiky si můžete prohlédnout ZDE (14.55kB)

středa 1. 4. 2020

18:30 - Vláda schválila návrh legislativních změn v oblasti zaměstnanosti. Nově bude možné, aby se uchazeč o zaměstnání zaevidoval na Úřadu práce online a nejen v místě trvalého bydlištěOsoby v evidenci ÚP budou mít nově na doložení lékařského potvrzení při nemoci až 3 dny. Po dobu nouzového stavu firmy nebudou muset dokládat bezdlužnost a nebude se jim krátit příspěvek pro osoby se zdravotním postižením na překážce. Návrh byl nyní postoupen Poslanecké sněmovně. Více se dočtete v tiskové zprávě ZDE.

18:15 - Vláda dnes schválila mimořádné opatření vyčlenit v každém kraji 60 lůžek na 100 000 obyvatel pro seniory nakažené koronavirem. Opatření přispěje k ještě lepší ochraně těch nejzranitelnějších osob. Více informací na webu Ministerstva zdravotnictví.

8:00 - Z rozhodnutí užší skupiny Ústředního krizového štábu ze dne 31.3.2020 mají všechny kraje a hlavní město Praha neprodlenou povinnost vytvořit speciální sety ochranných prostředků, které budou obsahovat zejména ochranné brýle, štíty, obleky a respirátory příslušné ochranné třídy. Tyto sety musí být bezprostředně k dispozici všem sociálním službám, kde se u klientů či personálu objeví onemocnění COVID-19.  Dotčená zařízení jsou povinna bezodkladně kontaktovat příslušného pracovníka kraje, případně hlavního města Prahy, na krizovém čísle, které má být dostupné 24 hodin denně. Uvedenými ochrannými prostředky nebudou sociální služby zásobeny preventivně. Ostatní ochranné prostředky jako roušky, rukavice apod. budou nadále pravidelně distribuovány prostřednictvím krajů a hlavního města Prahy. Případný nedostatek ochranných prostředků mohou poskytovatelé sociálních služeb hlásit prostřednictvím interaktivního formuláře ZDE. 

31. 3. 2020

18:00 - Vláda schválila návrh na úpravu programu Antivirus. Požádat o náhrady mezd a platů půjde jednoduše, tj. plně elektronicky. Žadatelé nebudou muset nikam chodit. Program ochrany zaměstnanosti Antivirus má pomoci firmám ochránit pracovní místa. Stát bude prostřednictvím Úřadu práce ČR kompenzovat firmám vyplacené prostředky. Toto opatření pomůže zaměstnavatelům lépe zvládnout současnou situaci a nebudou tak muset sáhnout k propouštění.

Podrobnějsí informace naleznete ZDE

08:30 - ČSSZ vydala aktualizované údaje počtů neschopenek a karantén k 30. březnu. Statistiky si můžete prohlédnout ZDE (14.54kB).

Archiv aktualit

PŘEHLED TÉMAT:

Poslední aktualizace: 3. 4. 2020