Rozcestník formulářů

Tato stránka slouží jako uložiště interaktivních formulářů, tiskopisů ke stažení a přímých odkazů na zjednodušené on-line žádosti. Interaktivní formuláře označené symbolem lze rovněž využít ke stažení a vytištění. Uživatelská příručka - formuláře

Pokud hledáte bližší informace o jednotlivých formulářích, tiskopisech a on-line žádostech, využijte prosím služeb Průvodce, který se nachází v levém horním menu.

Navigační menu

Průvodce slouží jako základní rozcestník mezi oblastmi služeb resortu MPSV. Tyto služby vychází z životních událostí uživatelů a obsahují i odkazy na jednotlivé formuláře a tiskopisy. Kromě odkazů jsou na stránkách služeb další informace, jako např. vzniky nároků nebo způsoby podání.

Důležité sdělení

Osobní návštěva kontaktního pracoviště ÚP ČR není vždy nutná. Žádosti a jiné podklady pro hodnocení nároku na nepojistné sociální dávky mohou lidé podávat jinou cestou, než osobně, a to přes podatelnu ÚP ČR, zaslat poštou, prostřednictvím datové schránky nebo elektronicky. Na portále jsou k dispozici názorné pomůcky, jak formuláře vyplnit.

Chystáte se vyplnit formulář a podat žádost? Šetřete svůj čas a "úřadujte" elektronicky z domova. Zašlete nám žádost prostřednictvím IDENTITY OBČANA. Vyberte si hned z několika nástrojů jako je Bankovní identita, eObčanka, NIA ID nebo třeba mobilní klíč eGovernmentu. Využít můžete i datovou schránku či e-mail s uznávaným elektronickým podpisem.