Důležitá sdělení

 • MPSV vydalo aktualizovanou Příručku pro OZP v roce 2015

  muž na vozíkuZ důvodu velkého zájmu z řad odborné i laické veřejnosti se MPSV rozhodlo pro již II. vydání aktualizované Příručky pro OZP v roce 2015. Příručka si klade za cíl usnadnit lidem s handicapem orientaci v mnohdy složitém sociálním systému, a to zejména ve vztahu k posuzování zdravotního stavu či k podmínkám nároku na příspěvek na péči s ohledem na některé dílčí změny v letošním roce. Obsahuje ale také informace o trhu práce či další praktické rady a tipy v sociální oblasti.

  „Prostřednictvím příručky chceme opět pomoci lidem zorientovat se v sociálním systému, zákonech a paragrafech, které se jich bezprostředně týkají a často jim třeba nerozumějí. Naším cílem je stále zlepšovat komunikaci ministerstva směrem k veřejnosti, a k tomu by měla mimo jiné sloužit i tato příručka,“ říká ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

Novinky

Plánované události

 • 18. týden

 • Pondělí, 27. dubna

  Jednání Poslanecké sněmovny PČR (27. – 30. 4.)

  09:00 – Jednání vlády ČR; (Michaela Marksová, ministryně práce a sociálních věcí, ÚV ČR Praha).

  14:00 - 117. Plenární schůze RHSD ČR; (Michaela Marksová, ministryně práce a sociálních věcí, ÚV ČR Praha).
 • Úterý, 28. dubna

  11:00 – Jednání poslaneckého klubu ČSSZ; (Michaela Marksová, ministryně práce a sociálních věcí, Praha).

  17:30 – Jednání ministrů práce a sociálních věcí zemí Vysegrádu„V4“ (28. - 29. 4.); (Michaela Marksová, ministryně práce a sociálních věcí, Oponice 271, Slovensko).
 • Středa, 29. dubna

  9:45 – Pracovní veletrh Job Expo 2015, účast ministrů PaSV zemí Vysegrádu „V4“; (Michaela Marksová, ministryně práce a sociálních věcí, Nitra, Slovensko).

  10:50 - 9. schůze Výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí; (Zuzana Jentschke Stőcklová, náměstkyně ministryně pro sociální a rodinnou politiku, Frýdlantský salonek Senát PČR).

  14:45 - 5. schůze Výboru pro zdravotnictví a sociální politiku; (Michaela Marksová, Zuzana Jentschke Stőcklová, náměstkyně ministryně pro sociální a rodinnou politiku, Zaháňský salonek, Senát PČR).
 • Čtvrtek, 30. dubna

  08:30 – Podpis memoranda mezi MPSV a Škoda Auto o náboru zaměstnanců; (Michaela Marksová, zástupci Škoda Auto a MPSV, Na Poříčním právu 1,Praha 2).

  13:00 – Tisková konference „Právo na dětství“ na MPSV; (Michaela Marksová, Na Poříčním právu 1, Praha 2).

  09:00 – Jednání pracovních týmů Odborné komise pro důchodovou reformu; (Martin Potůček, předseda komise, zástupci MPSV, Na Poříčním právu 1, Praha 2).
 • Pátek, 01. května

  OSLAVA SVÁTKU PRÁCE

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 28.4. 2015 v 13:49.