Důležitá sdělení

 • MPSV vydalo aktualizovanou Příručku pro OZP v roce 2015

  muž na vozíkuZ důvodu velkého zájmu z řad odborné i laické veřejnosti se MPSV rozhodlo pro již II. vydání aktualizované Příručky pro OZP v roce 2015. Příručka si klade za cíl usnadnit lidem s handicapem orientaci v mnohdy složitém sociálním systému, a to zejména ve vztahu k posuzování zdravotního stavu či k podmínkám nároku na příspěvek na péči s ohledem na některé dílčí změny v letošním roce. Obsahuje ale také informace o trhu práce či další praktické rady a tipy v sociální oblasti.

  „Prostřednictvím příručky chceme opět pomoci lidem zorientovat se v sociálním systému, zákonech a paragrafech, které se jich bezprostředně týkají a často jim třeba nerozumějí. Naším cílem je stále zlepšovat komunikaci ministerstva směrem k veřejnosti, a k tomu by měla mimo jiné sloužit i tato příručka,“ říká ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

Novinky

Plánované události

 • 22. týden

 • Pondělí, 25. května

  Konference „Význam koordinované komplexní rehabilitace“; (Iva Merhautová, náměstkyně ministryně pro sociálně pojistné systémy, Valdštejnský palác, Praha).

  09:00 – Jednání vlády ČR; (Michaela Marksová, ÚV ČR Praha).
 • Úterý, 26. května

  Hlasování o důvěře vládě; (Michaela Marksová, PSP ČR, Praha).

  9:00 - Vyhlášení výsledků soutěže Obec přátelská rodině na MPSV; (Michaela Marksová, Zuzana Jentschke Stőcklová, náměstkyně ministryně pro sociální a rodinnou politiku, budova MPSV, Na Poříčním právu 1, Praha 2)
 • Středa, 27. května

  9:00 - Tisková konference k výsledkům Analýzy sociálně vyloučených lokalit; (Michaela Marksová ČVÚT, Thákurova 9, Praha)

  9:00 - Kulatý stůl o spolupráci klíčových aktérů na procesu transformace systému péče o ohrožené děti; (Zuzana Jentschke Stőcklová, náměstkyně ministryně pro sociální a rodinnou politiku, Americké centru, Praha).
 • Čtvrtek, 28. května

  14:00 - Tisková konference Informovaná migrace = bezpečná migrace; (Jan Marek, náměstek ministryně pro zaměstnanost a NSD, Kino Atlas, Praha).

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 23.5. 2015 v 04:39.