Důležitá sdělení

 • MPSV představilo koncepci dostupného bydlení

  ilustrační fotoLidé s nižšími příjmy v ČR vydávají na bydlení paradoxně více prostředků, než ti s vyššími příjmy. S problémem sehnat kvalitní a dostupné bydlení se dnes dotýká hlavně řada seniorů, rodičů samoživitelů, občanů se zdravotním postiženým nebo lidí žijících na ubytovnách. Koncepci, která řeší nejen tyto problémy, představili na konferenci v Senátu zástupci MPSV.

  „Systém dostupného a důstojného bydlení je klíčem k řešení řady dalších sociálních problémů, které dnešní domácnosti řeší, jedná se například o dluhovou past, slučování rodin, ale i odstraňování sociálně vyloučených lokalit a mnoho dalších. Na tomto návrhu, jsme spolupracovali s odborníky, zástupci obcí, ale i veřejných platforem. Koncepce se tak snaží reflektovat příklady dobré praxe nejen z ČR, ale i zahraničí,“ uvedla k problematice dostupného bydlení ministryně Michaela Marksová.

Novinky

Plánované události

 • 14. týden

 • Pondělí, 30. března

  09:00 – Jednání vlády ČR; (Michaela Marksová, ministryně práce a sociálních věcí, ÚV ČR Praha).

  14:00 – Celostátní porada ČSSZ, slavnostní setkání v rámci 25. výročí ČSSZ; (Michaela Marksová, Praha Top Hotel, Toužimská, Praha 4).

  19:00 – Zahraniční pracovní cesta – (30.3. až 1.4); (Michaela Marksová, Ženeva).
 • Čtvrtek, 2. dubna

  12:30 – Tisková konference k programu Restart@Siemens v Akademii věd ČR; (Michaela Marksová, Národní 1009/3, 117 20 Praha 1, sál č. 206 ve II. patře).
 • Pátek, 3. dubna

  10:00 – Jednání s premiérem ČR o Operačních programech a následná TK; (Michaela Marksová, ÚV ČR).

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 31.3. 2015 v 10:30.