Důležitá sdělení

 • MPSV vydalo SLOVNÍK SOCIÁLNÍHO ZABEZPEČENÍ

  ilustrační fotoVysvětlit nejdůležitější pojmy z důchodového a nemocenského pojištění, sociálních dávek, zaměstnanosti, sociálních služeb a mnoha dalších oblastí sociální sféry je cílem „Slovníku sociálního zabezpečení“. Publikaci, která vychází historicky poprvé, vydalo MPSV společně s ČSSZ a Výzkumným ústavem práce a sociálních věcí (VÚPSV). Slovník byl vydán u příležitosti 25. výročí od vzniku ČSSZ a 90 let od vzniku prvního moderního zákona o sociálním pojištění na našem území.

  „Slovník je zpracován tak, aby ve srozumitelné formě zejména široké veřejnosti přiblížil pojmy, které mohou být někdy složité na pochopení. Šlo nám hlavně o to, aby se čtenář v problematice rychle zorientoval, a také aby se dozvěděl, kde může najít podrobnější informace,“ uvedla ministryně práce Michaela Marksová.

Novinky

Plánované události

 • 48. týden

 • Pondělí, 23. listopadu

  18:40 - Celostátní porada vedení ČSSZ (23. – 24.11.); (Michaela Marksová, Iva Merhautová, náměstkyně ministryně pro sociálně pojistné systémy, Seč, hotel Jezerka).
 • Úterý, 24. listopadu

  10:00 – Konference ČAPS; (Michaela Marksová, Autoklub, Opletalova 29, Praha 1).

  10:00 – Mezinárodní konference "Nelegální zaměstnávání a trh práce v ČR“ (24.-25.11.); (Jan Marek, náměstek ministryně pro zaměstnanost a NSD, Rudolf Hahn, generální inspektor SÚIP, Hotel Kampa, Všehrdova 16, Praha 1).

  12:00 – Diskuse u kulatého stolu; (Michaela Marksová, japonská komora průmyslu a obchodu, Czechinvest, Grand Majestic Plaza Hotel, Štěpánská 33, Praha 1).

  18:30 – Slavnostní večer „Měsíc kvality“, předávání ocenění; (Michaela Marksová, Španělský sál Pražského Hradu, Praha).
 • Středa, 25. listopadu

  10:00 – Konference "Otevřeně o ochraně práv dětí"; (hotel Pyramida, Praha).

  10:00 – Jednání k problematice sociálního bydlení; (Zuzana Jentschke Stőcklová, náměstkyně ministryně pro sociální a rodinnou politiku, Sokolov).

  11:00 – TK Fondu dalšího vzdělávání, výsledky projektů a nové projekty v r. 2016; (Michaela Marksová, Divadlo bez zábradlí, Café Restaurant Divadla Bez zábradlí, Jungmannova 31, Praha 1).

  13:00 – TK „Bezpečnost práce a nelegální zaměstnávání“; (Michaela Marksová, novinářské atrium PS PČR, Praha).
 • Čtvrtek, 26. listopadu

  13:00 – 25. výročí vzniku pracovišť ÚP ČR, setkání prvních ředitelů; (Michaela Marksová, Lichtenštejnský palác, Praha).
 • Pátek, 27. listopadu

  10:00 – Slavnostní otevření azylového domu; (Michaela Marksová, Za Plynárnou 13, Jablonce nad Nisou).

  10:00 - Závěrečná odborná konference k projektu „Metodika individuální a komplexní práce s klienty ÚP ČR“; (Hotel Step, Malletova 4, Praha 9).

  14:15 - Konference „Společnost přátelská rodině“, předávání ocenění; (Michaela Marksová, Era svět, Jungmannovo náměstí 767, Praha 1).

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 26.11. 2015 v 02:08.