Důležitá sdělení

 • MPSV představilo koncepci dostupného bydlení

  ilustrační fotoLidé s nižšími příjmy v ČR vydávají na bydlení paradoxně více prostředků, než ti s vyššími příjmy. S problémem sehnat kvalitní a dostupné bydlení se dnes dotýká hlavně řada seniorů, rodičů samoživitelů, občanů se zdravotním postiženým nebo lidí žijících na ubytovnách. Koncepci, která řeší nejen tyto problémy, představili na konferenci v Senátu zástupci MPSV.

  „Systém dostupného a důstojného bydlení je klíčem k řešení řady dalších sociálních problémů, které dnešní domácnosti řeší, jedná se například o dluhovou past, slučování rodin, ale i odstraňování sociálně vyloučených lokalit a mnoho dalších. Na tomto návrhu, jsme spolupracovali s odborníky, zástupci obcí, ale i veřejných platforem. Koncepce se tak snaží reflektovat příklady dobré praxe nejen z ČR, ale i zahraničí,“ uvedla k problematice dostupného bydlení ministryně Michaela Marksová.

Novinky

Plánované události

 • 10. týden

 • Pondělí, 2. března

  Výjezd s předsedou vlády ČR do Jihomoravského kraje; (Zuzana Jentschke Stőcklová, náměstkyně ministryně pro sociální a rodinnou politiku).
 • Úterý, 3. března

  10:00 – Jednání Rady vlády pro seniory a stárnutí populace; (Zuzana Jentschke Stőcklová, náměstkyně ministryně pro sociální a rodinnou politiku, budova MPSV, Praha 2).

  13:30 - Mezinárodní seminář Profesní komory sociálních pracovníků v ČR; (Zuzana Jentschke Stőcklová, náměstkyně ministryně pro sociální a rodinnou politiku, Poslanecká sněmovna PČR).

  17:30 - Rada vlády pro koordinaci protidrogové politiky; (Zuzana Jentschke Stőcklová, náměstkyně ministryně pro sociální a rodinnou politiku, Poslanecká sněmovna PČR).
 • Středa, 4. března

  10:00 - Jednání vlády ČR; (Michaela Marksová, Úřad vlády ČR, Praha).

  10:00 - 21. schůze Výboru pro sociální politiku; (Zuzana Jentschke Stőcklová, náměstkyně ministryně pro sociální a rodinnou politiku, Poslanecká sněmovna PČR).
 • Čtvrtek, 5. Března

  10:00 - 12. schůze Výboru pro vědu, vzdělávání, kulturu, mládež a tělovýchovy; (Zuzana Jentschke Stőcklová, náměstkyně ministryně pro sociální a rodinnou politiku, Poslanecká sněmovna PČR).
 • Pátek, 6. března

  10:00 - Zasedání Rady vlády pro nestátní neziskové organizace; (Zuzana Jentschke Stőcklová, náměstkyně ministryně pro sociální a rodinnou politiku, Úřad vlády ČR, Praha).

  15:00 – Zasedání předsednictva Vládního výboru pro zdravotně postižené občany; (Michaela Marksová, Zuzana Jentschke Stőcklová, náměstkyně ministryně pro sociální a rodinnou politiku, Úřad vlády ČR, Praha).

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 3.3. 2015 v 00:05.