Důležitá sdělení

 • Ministryně Marksová: Většinu úkolů z programového prohlášení…

  ilustrační fotoVyšší minimální mzda, zvýšení příspěvku na péči o 10%, prosazení vzniku dětských skupin, zvyšování důchodů i zavedení porodného na druhé dítě. Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová v pátek v Poslanecké sněmovně bilancovala úspěchy, kterých se jí podařilo v uplynulých třech letech dosáhnout. Splněny jsou téměř všechny body z programového prohlášení vlády.

  „Usilovně jsme pracovali na nápravě všech škod, které způsobily předchozí vlády. Poslanecká sněmovna schválila 18 novel a návrhů nových zákonů, dalších sedm legislativních opatření je momentálně projednáváno. To je ve srovnání s ostatními ministerstvy nadprůměrný výsledek. Naší snahou přitom je, aby legislativní změny měly pozitivní dopad na co největší počet lidí, kteří jsou nějakým způsobem znevýhodněni,“ uvedla ministryně Marksová.

Novinky

Plánované události

 • 17. týden

 • Pondělí, 24. dubna

  10:00 – Jednání vlády; (Michaela Marksová, ÚV ČR, Praha).

  20:30 – Premiéra filmu „Děti v úplňku“; (Michaela Marksová, Kino Bio OKO, Františka Křížka 460/15, Praha 7).
 • Úterý, 25. dubna

  14:00 – (Michaela Marksová, PS PČR, Praha).
 • Středa, 26. dubna

  08:00 – Jednání premiéra se zástupci odborových svazů ve veřejném sektoru na téma mzdy; (Michaela Marksová, ÚV ČR, Praha).

  09:00 – Jednání Poslanecké sněmovny PČR; (Michaela Marksová, PS PČR, Praha).

  Konference "Stárnutí populace - dopad na pracovní trh"; (Zuzana Jentschke Stőcklová, NM pro řízení sekce soc. a rodinné politiky, hotel Ambassador Zlatá Husa, Praha).
 • Čtvrtek, 27. dubna

  17:00 – Účast na II. sněmu OS PHGN; (Michaela Marksová, Luhačovice).

  Konference Unie center pro rodinu a komunitu; (Zuzana Jentschke Stőcklová, NM pro řízení sekce soc. rodinné politiky, prostor DUP36).
 • Pátek, 28. dubna

  08:30 - Jednání předsednictva RVIS; (Robert Baxa, I. NM pro řízení sekce ICT, MV, Centrotex).

  12:00 - Oběti úrazů v práci; (Michaela Marksová, Nám Churchilla, Praha).

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 25.4. 2017 v 00:54.