Důležitá sdělení

 • Od srpna se zvyšuje příspěvek na péči o deset procent

  ilustrační fotoV rámci novely zákona o sociálních službách dochází od srpna 2016 ke zvýšení příspěvku na péči o deset procent. Lidé, kteří pobírají příspěvek na péči, nemusí o jeho zvýšení od srpna žádat. Úřad práce ČR, který příspěvek v praxi vyplácí, jej upraví automaticky podle přiznaného stupně závislosti. Na konci července a začátkem srpna rozešle ÚP ČR všem lidem, kteří pobírají příspěvek na péči, dopis s informací o změně výše příspěvku.

Novinky

Plánované události

 • 40. týden

 • Pondělí, 3. října

  09:00 – Mezinárodní konference „PŘÍPRAVA SPOLEČNOSTI NA DEMOGRAFICKÉ ZMĚNY“ (3. – 4. 10.); (Michaela Marksová, Hotel International Brno, Husova 16, 659 21 Brno).

  Celostátní porada ČSSZ (3. – 4. 10.); (Iva Merhautová, náměstkyně ministryně pro sociálně pojistné systémy, Seč).
 • Úterý, 4. října

  10:00 – Výjezd do Zlínského kraje; (Michaela Marksová, Vsetín, Kroměříž, Zlín).

  13:00 – Vyhlášení výsledků a předávání cen VII. ročníku výtvarné soutěže „Šťastné stáří očima dětí“; (Petr Krčál, náměstek ministryně, Opatství Emauzy (přízemí), Vyšehradská 49/320, Praha 2).
 • Čtvrtek, 6. října

  Jednání 46. schůze výboru pro sociální politiku PS PČR; (Iva Merhautová, náměstkyně ministryně pro sociálně pojistné systémy, Praha).

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 30.9. 2016 v 23:58.