Důležitá sdělení

 • MPSV vydalo aktualizovanou Příručku pro OZP v roce 2015

  muž na vozíkuZ důvodu velkého zájmu z řad odborné i laické veřejnosti se MPSV rozhodlo pro již II. vydání aktualizované Příručky pro OZP v roce 2015. Příručka si klade za cíl usnadnit lidem s handicapem orientaci v mnohdy složitém sociálním systému, a to zejména ve vztahu k posuzování zdravotního stavu či k podmínkám nároku na příspěvek na péči s ohledem na některé dílčí změny v letošním roce. Obsahuje ale také informace o trhu práce či další praktické rady a tipy v sociální oblasti.

  „Prostřednictvím příručky chceme opět pomoci lidem zorientovat se v sociálním systému, zákonech a paragrafech, které se jich bezprostředně týkají a často jim třeba nerozumějí. Naším cílem je stále zlepšovat komunikaci ministerstva směrem k veřejnosti, a k tomu by měla mimo jiné sloužit i tato příručka,“ říká ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

Novinky

Plánované události

 • 22. týden

 • Pondělí, 25. května

  Konference „Význam koordinované komplexní rehabilitace“; (Iva Merhautová, náměstkyně ministryně pro sociálně pojistné systémy, Valdštejnský palác, Praha).

  09:00 – Jednání vlády ČR; (Michaela Marksová, ÚV ČR Praha).
 • Úterý, 26. května

  Hlasování o důvěře vládě; (Michaela Marksová, PSP ČR, Praha).

  9:00 - Vyhlášení výsledků soutěže Obec přátelská rodině na MPSV; (Michaela Marksová, Zuzana Jentschke Stőcklová, náměstkyně ministryně pro sociální a rodinnou politiku, budova MPSV, Na Poříčním právu 1, Praha 2)

  12:25 - Bilaterální jednání s makedonským ministrem práce a sociálních věcí a podpis memoranda o spolupráci; (Michaela Marksová, Restaurant Zlatá hruška, Nový Svět 3, Praha-Hradčany).
 • Středa, 27. května

  9:00 - Konference k výsledkům Analýzy sociálně vyloučených lokalit, od 10.00 tiskový briefing; (Michaela Marksová ČVÚT, Thákurova 9, Praha)

  9:00 - Kulatý stůl o spolupráci klíčových aktérů na procesu transformace systému péče o ohrožené děti; (Zuzana Jentschke Stőcklová, náměstkyně ministryně pro sociální a rodinnou politiku, Americké centru, Praha).
 • Čtvrtek, 28. května

  09:00 až 13.00 - Jednání Poslanecké sněmovny PČR; (Michaela Marksová, PS PČR, Praha).

  09:00 – Konference Evropa bez genderově podmíněného násilí: Od závazků k činům; (Michaela Marksová, Hotel Pyramida, Bělohorská 24, Praha 6).

  14:00 - Tisková konference Informovaná migrace = bezpečná migrace; (Jan Marek, náměstek ministryně pro zaměstnanost a NSD, Kino Atlas, Praha).

  16:15 - Česko-německé diskusní fórum; (Michaela Marksová, MZV ČR, Černínský palác, Loretánské nám. 5, Praha 1).
 • Pátek, 29. května

  08:30 – Výjezdní jednání do Středočeského kraje a Prahy k problematice věci úhrad zdravotní (ošetřovatelské) péče v pobytových zařízeních sociálních služeb; (Michaela Marksová, Michelská 1/7, Praha 4).

  13:00 – Návštěva Domova na Hrádku, poskytovatel sociálních služeb; (Michaela Marksová, Červený Hrádek 45, 285 04 Uhlířské Janovice).

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 26.5. 2015 v 11:25.