Důležitá sdělení

 • MPSV vydalo aktualizovanou Příručku pro OZP v roce 2015

  muž na vozíkuZ důvodu velkého zájmu z řad odborné i laické veřejnosti se MPSV rozhodlo pro již II. vydání aktualizované Příručky pro OZP v roce 2015. Příručka si klade za cíl usnadnit lidem s handicapem orientaci v mnohdy složitém sociálním systému, a to zejména ve vztahu k posuzování zdravotního stavu či k podmínkám nároku na příspěvek na péči s ohledem na některé dílčí změny v letošním roce. Obsahuje ale také informace o trhu práce či další praktické rady a tipy v sociální oblasti.

  „Prostřednictvím příručky chceme opět pomoci lidem zorientovat se v sociálním systému, zákonech a paragrafech, které se jich bezprostředně týkají a často jim třeba nerozumějí. Naším cílem je stále zlepšovat komunikaci ministerstva směrem k veřejnosti, a k tomu by měla mimo jiné sloužit i tato příručka,“ říká ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

Novinky

Plánované události

 • 19. týden

 • Úterý, 5. května

  09:00 – Celostátní porada ČSSZ v Plzni; (Michaela Marksová, hotel Primavera, Nepomucká 128, Plzeň).

  10:00 – Jednání o problematice sociálně vyloučených lokalit a sociálních službách v Náchodě; (Zuzana Jentschke Stőcklová, náměstkyně ministryně pro sociální a rodinnou politiku, Jan Birke, starosta města Náchod).

  14:45 – Slavnostní shromáždění k 70. výročí ukončení 2. světové války a uctění památky padlých; (Michaela Marksová, Rudolfova galerie Pražského hradu).

  20:15 – Koncert Ústřední hudby Armády ČR ke Dni vítězství; (Michaela Marksová, Kongresové centrum Praha, Praha 4).
 • Středa, 6. května

  09:00 – Jednání vlády ČR; (Michaela Marksová, ministryně práce a sociálních věcí, ÚV ČR Praha).

  12:30 – 26. schůze VSP; (Michaela Marksová, Konírna, PČR, Praha).
 • Čtvrtek, 7. května

  14:00 – Setkání se slovenským velvyslancem na MPSV; (Michaela Marksová, Petr Weiss, velvyslanec SR, budova MPSV, Praha 2).

  14:30 – Rada vlády pro koordinaci protidrogové politiky; (Zuzana Jentschke Stőcklová, náměstkyně ministryně pro sociální a rodinnou politiku, ÚV, Praha).
 • Pátek, 8. května

  Státní svátek - OSLAVA DNE VÍTĚZSTVÍ

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 7.5. 2015 v 08:35.