Důležitá sdělení

 • MPSV představilo Analýzu sociálně vyloučených lokalit v ČR

  ilustrační fotoPočet sociálně vyloučených lokalit se za deset let zdvojnásobil

  V ČR přibylo sociálně vyloučených lokalit i lidí, kteří v nich žijí. Může jít až o 115 tisíc lidí soustředěných v celkem 606 lokalitách. Vyplývá to z Analýzy sociálně vyloučených lokalit v ČR, kterou pro MPSV zpracovala společnost GAC spol. s r.o. Tato čísla dokládají, že sociální vyloučení a chudoba jsou jedním z klíčových problémů české společnosti.

  „Výstupy analýzy budou mimo jiné použity pro efektivní a smysluplné čerpání peněz z Operačního programu Zaměstnanost, jehož je MPSV řídicím orgánem,“ uvedla ministryně práce Michaela Marksová.

Novinky

Plánované události

 • 22. týden

 • Pondělí, 25. května

  Konference „Význam koordinované komplexní rehabilitace“; (Iva Merhautová, náměstkyně ministryně pro sociálně pojistné systémy, Valdštejnský palác, Praha).

  09:00 – Jednání vlády ČR; (Michaela Marksová, ÚV ČR Praha).
 • Úterý, 26. května

  Hlasování o důvěře vládě; (Michaela Marksová, PSP ČR, Praha).

  9:00 - Vyhlášení výsledků soutěže Obec přátelská rodině na MPSV; (Michaela Marksová, Zuzana Jentschke Stőcklová, náměstkyně ministryně pro sociální a rodinnou politiku, budova MPSV, Na Poříčním právu 1, Praha 2)

  12:25 - Bilaterální jednání s makedonským ministrem práce a sociálních věcí a podpis memoranda o spolupráci; (Michaela Marksová, Restaurant Zlatá hruška, Nový Svět 3, Praha-Hradčany).
 • Středa, 27. května

  9:00 - Konference k výsledkům Analýzy sociálně vyloučených lokalit, od 10.00 tiskový briefing; (Michaela Marksová ČVÚT, Thákurova 9, Praha)

  9:00 - Kulatý stůl o spolupráci klíčových aktérů na procesu transformace systému péče o ohrožené děti; (Zuzana Jentschke Stőcklová, náměstkyně ministryně pro sociální a rodinnou politiku, Americké centru, Praha)

  14:00 Slavnostní zahájení Sportovních her CSS Tloskov; (Zuzana Jentschke Stőcklová, Nová Živohošť).
 • Čtvrtek, 28. května

  09:00 až 13.00 - Jednání Poslanecké sněmovny PČR; (Michaela Marksová, PS PČR, Praha).

  14:00 - Tisková konference Informovaná migrace = bezpečná migrace; (Jan Marek, náměstek ministryně pro zaměstnanost a NSD, Kino Atlas, Praha).

  16:15 - Česko-německé diskusní fórum; (Michaela Marksová, MZV ČR, Černínský palác, Loretánské nám. 5, Praha 1).
 • Pátek, 29. května

  13:00 – Návštěva Domova na Hrádku, poskytovatel sociálních služeb; (Michaela Marksová, Červený Hrádek 45, 285 04 Uhlířské Janovice).

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 28.5. 2015 v 15:48.