Poradenství EURES

1. Životní událost

Jsem Čech hledající práci v EU/EHP/Švýcarsku

Jsem Čech pracující v EU/EHP/Švýcarsku

Jsem cizinec z EU/EHP/Švýcarska hledající práci v ČR

Jsem cizinec z EU/EHP/Švýcarska pracující v ČR

Jsem zaměstnavatel z ČR hledající zaměstnance z EU/EHP/Švýcarska

2. Obecné informace

V každém členském státě je osobní poskytování služby EURES zajištěno především prostřednictvím EURES poradců. Ti jsou v ČR metodicky řízeni Národní koordinační kanceláří, která sídlí na Generálním ředitelství ÚP ČR. EURES poradci jsou vyškolení specialisté, kteří jsou schopni poskytnout informace související se zaměstnáním v jiné členské zemi sítě EURES. Ve složitějších případech mohou zajistit informace z dalších tuzemských a zahraničních zdrojů, případně předat kontakt na další kompetentní instituce.

EURES poradci působí na krajských pobočkách ÚP ČR a na Kontaktních pracovištích ÚP ČR ve Frýdku-Místku, Kladně, Chebu, Chomutově, Sokolově, Tachově, Ústí nad Orlicí a Znojmě. Na ostatních pobočkách ÚP ČR lze obdržet základní informace o nabídce sítě EURES. Na kontaktních pracovištích ÚP ČR, kde nesídlí EURES poradci, působí kontaktní osoby EURES, které jsou schopny sdělit základní informace o síti EURES, poskytnout informační materiály, seznámit s databázemi národního a evropského portálu EURES a případně předat kontakt na EURES poradce vážným zájemcům o práci v jiném členském státě EU, EHP a Švýcarska.

Aktuální seznam EURES poradců a kontaktních osob na ÚP ČR naleznete na stránce Seznam EURES poradců. Osobní schůzku s EURES poradcem nebo kontaktní osobou si domluvte předem telefonicky nebo e-mailem. EURES poradci vykonávají také řadu dalších činností mimo kancelář a předchozí domluva tak snižuje riziko, že EURES poradce nebude zrovna přítomen na pracovišti.

Další informace naleznete v sekci Často kladené otázky nebo můžete využít portálovou aplikaci Dotaz na EURES služby níže.