Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Novinky:

Stávka omezí provoz ve čtyřech úřadech práce

Ministr práce a sociálních věcí se dnes (7. 12.) zároveň ohradil proti lži, kterou na tiskové konferenci zveřejnili zástupci odborových svazů. Podle nich měl prostřednictvím ústředního ředitele České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) zakázat účast na stávce. „Je to účelově vypuštěná lež. Žádnému státnímu zaměstnanci jsem ani náznakem nezakázal účast na zítřejší stávce. Prohlášení odborů je lživé a jen dokládá, že se neštítí žádného prostředku ke vzbuzování uměle vybuzených emocí a přilévání pod kotel sporu, jehož jsou samy tvůrci. Vysvětlovat pokles počtu stávkujících uměle vytvořeným prohlášením někoho jiného je prostě ubohé,“ uvedl ministr Drábek.

Za ministerstvo práce se stávky účastní pět lidí z přibližně osmi set zaměstnanců resortu. Za úřady práce se stávky účastní 360 zaměstnanců. Dalších zhruba 1100 zaměstnanců hodlá zvolit formu takzvané tiché podpory, která neovlivní chod úřadu (například nošení stužky a podobně).

Ve většině případů stávkujících se jedná o malé počty, které chod úřadu neovlivní. Ve větším či menším rozsahu se stávka uskuteční ve 13 úřadech práce.

Omezení provozu na úřadech práce

Zlín (128 účastníků): úřad bude uzavřen, je zabezpečena služba na přebírání žádostí o zprostředkování na informačním pracovišti.

Český Krumlov (45 účastníků): dva pracovníci budou přijímat nové žádosti uchazečů o zaměstnání v infocentru, zbytek úřadu bude uzavřen. Na detašovaném pracovišti v Kaplici budou přijímány pouze nové žádosti uchazečů o zaměstnání (1 pracovnice).

Most (26 účastníků): omezen bude provoz na pracovišti státní sociální podpory (SSP).

Třebíč (30 účastníků): omezen bude provoz na pracovišti SSP.

Děčín (84 účastníků): úřad bude pravděpodobně uzavřen. Rozhodnutí padne ve středu 8. prosince ráno, v tom případě bude zabezpečena služba na přebírání žádostí o vzetí do evidence na informačním pracovišti ÚP.

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 7.12.2010

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.3. 2019 000 14:37.