Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2010 » Listopad:

Jaromír Drábek: O reformě penzí budeme jednat i s ČSSD (Právo)

Podle ministra dopravy Víta Bárty se porada shodla na "jízdním řádu" reformy. "Je zcela reálné, že 1. ledna 2012 bude hotovo," uvedl ministr dopravy. Klíčová koaliční jednání o podobě reformy však očekává až v lednu příštího roku.

Bártovy Věci veřejné včera na poradě zopakovaly svůj návrh na zřízení mezigeneračního fondu, který by měl vytvořit dostatečnou finanční rezervu pro výplaty penzí. Pro VV je klíčové, aby se penze nesnižovaly a jejich ministři zdůrazňují také podporu rodin s dětmi.

"Je to jedna z posuzovaných variant," připustil ministr Drábek. On osobně se k ní však prý nepřiklání.

Ministři podle něj projednávali načasování jednotlivých kroků reformy. Diskutovali také o tom, jak vypracovat harmonogram řešení nálezu Ústavního soudu. Ten v dubnu prohlásil, že české důchody jsou příliš rovnostářské a diskriminují lidi s vyššími platy. K počátku října příštího roku musí být zjednána náprava. Drábek předpokládá, že diskusi o důchodové reformě na politické úrovni v první fázi povedou předsedové stran.

Zdroj: Právo

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 26.11.2010

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 07:17.