Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2010 » Listopad:

Dobříš i Lány získaly ocenění (MF Dnes)

V konkurenci 130 měst zabodovala ta středočeská v soutěži Obec přátelská rodině

Zástupcům oceněných měst a obcí včera cenu v Praze předal ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek. Ministerstvo cenu vyhlásilo společně se sněmovní komisí pro rodinu a některými neziskovými organizacemi již potřetí.

Zúčastnilo se 130 měst

Soutěže se v letošním roce zúčastnilo přibližně 130 měst a obcí, které byly rozděleny do šesti velikostních kategorií. Nejvíce přihlášených v kategorii do dvou tisíc obyvatel bylo právě ze Středočeského kraje. Výhrou v soutěži však není pouze uznání, ale také finanční odměna. Z necelých šesti milionů korun, které mezi vítěze rozdělilo ministerstvo, získali v Lánech přislíbenou dotaci 350 tisíc korun.

V Dobříši je to částka vyšší než půl milionu, přesně 535 tisíc korun. Finance mají sloužit k podpoře hlavního cíle soutěže. Podle Drábka je nezbytné zviditelnit a podpořit obce, které přistupují aktivně k rodinné politice. "Tvorba nových hřišť, bezpečnost silničního provozu zaměřená na děti, mateřská centra, možnost různých aktivit pro rodiny s dětmi, to jsou všechno velmi důležité prvky," vysvětlil Drábek.

Vítězové dbají o všechny generace

Organizátoři soutěže kladli důraz na to, zda města a obce vnímají podporu rodin mezigeneračně a myslí na dlouhodobou udržitelnost svých projektů.

"Pro seniory se organizují třeba zájezdy do divadel a další aktivity. Vytvářejí se organizace jako nízkoprahový klub nebo vznikl takzvaný Biják. Je to takový studentský klub, který nabízí dětem možnost od jedné do šesti hodin strávit zde volný čas," řekl starosta Dobříše na Příbramsku Jaroslav Melša. Město se podle něho snaží při podpoře rodin spolupracovat s neziskovými organizacemi a církvemi.

>Zdroj: MF Dnes

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 26.11.2010

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 21.2. 2018 000 10:24.