Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2010 » Listopad:

Sněmovní výbor podpořil velkou reorganizací úřadů práce (ČTK)

V současnosti existuje 77 zcela samostatných úřadů práce, které mají asi 250 pracovišť zaměřených na zaměstnanost a zhruba 400 poboček státní sociální podpory. Nově má vzniknout Úřad práce České republiky se sídlem v Praze a se 14 pobočkami v krajích. Kontaktní pracoviště mají být v 226 pověřených obcích.

Komunistický poslanec Miroslav Opálka předloze vyčítal to, že vznikne 15 nových významných a dobře placených pozic a centralizují se peníze. "Skupinu významných pozic si omezuji. Je 77 ředitelů, bude jeden," oponoval ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek.

Předloha ale není vládní, zpracovali ji tři koaliční poslanci. Reorganizace podle nich sjednotí rozhodování úřadů práce a přinese úspory. Výbor dnes doporučil provést v zákoně několik desítek formálních oprav.

Zdroj: ČTK

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 26.11.2010

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 20.2. 2018 000 12:47.