Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2010 » Listopad:

Ministerstvo práce varuje: Češi do penzijních fondů ukládají malé částky (MediaFax)

Naopak stoupá počet lidí, kteří si na důchod spoří. Ministerstvo ovšem varuje, že výše příspěvku je příliš nízká. Ta se již několik posledních let pohybuje kolem částky 450 korun.V současné době je v ČR 2,8 milionu důchodců. Relace jejich důchodů k průměrné hrubé mzdě se v letošním roce pohybuje kolem 40 procent, v roce 1991 to však bylo více než 55 procent.Dávek důchodového pojištění je několik druhů. Vyplácí se nejen starobní důchody, ale i invalidní, vdovské, vdovecké a sirotčí. Výše penze se skládá ze základní a procentní výměry. Základní výměra činí pro letošní rok 2100 korun, od ledna se zvyšuje na 2230 korun. Zbytek dávky tvoří procentní výměra, závislá na délce pojištění a výši vyměřovacího základu.

Zdroj: MediaFax

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 26.11.2010

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.2. 2018 000 17:01.