Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2010 » Listopad:

Systém zdravotního a sociálního pojištění propojí nový zákon (MediaFax)

Agenturu Mediafax o tom ve čtvrtek informoval náměstek ministra zdravotnictví Jiří Schlanger."Zákon by měl přesně vymezit, co je cílem následné péče, do které pacient přechází ve chvíli, kdy je ukončena péče akutní. Právě následná péče je totiž rozhodující, s její pomocí lze mírnit dopady na sociální oblast. Peníze, které se takto ušetří v oblasti sociální péče, by se vložily do zdravotnictví," objasňuje Schlanger.

Zákon o zdravotních službách by tak veškeré dávky, které jsou doposud vypláceny z jednoho či druhého ze systémů pojištění - zdravotního, anebo sociálního - zahrnul pod oblast zdravotního pojištění. "Určitě má smysl propojovat jednotlivé platby. Například invalidní důchod má mnohem blíže k dávce zdravotního pojištění než sociální péče," míní Tomáš Doležal z pražské Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.Návrh zákona by poslanci měli mít na stole do poloviny příštího roku. Nový systém by pak měl začít fungovat už od počátku roku 2013.

Zdroj: MediaFax

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 19.11.2010

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 21:10.