Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2010 » Listopad:

Mělník má nový katalog sociálních služeb (ČTK)

"Katalog je určen všem lidem, kteří potřebují rychlou orientaci a potřebují například najít telefonní číslo na domov pro seniory nebo pedagogicko - psychologickou poradnu," řekla ČTK vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví mělnické radnice Drahomíra Pavlíková.

Katalog sociálních služeb na rok 2010, který je součástí komunitního plánování, je třetím vydáním této publikace. První nechal úřad vytisknout už v roce 2004, obnovil ho před třemi lety a nyní ho po třech letech aktualizoval. Od posledního vydání totiž přibylo na území Mělníka několik nových služeb v sociální oblasti, v katalogu je jich v porovnání s rokem 2007 o deset víc.

"Je to tím, že vznikl nový zákon o sociálních službách, služby už mají jasné ukotvení a organizace dostávají dotace. Takže jich neustále přibývá," vysvětlila Pavlíková.

Katalog obsahuje na 24 stranách přehled 28 organizací se základními údaji o nich. Dohromady nabízejí 57 sociálních služeb. Nově je v katalogu například občanské sdružení Semiramis z Mladé Boleslavi, které každý čtvrtek do ulic Mělníka posílá streetworkera k drogově závislým. Nejvíce služeb nabízí přímo mělnická radnice.

Výtisk obsahuje také kontakty na pracovníky odboru sociálních věcí městského úřadu, všechny základní a mateřské školy a telefonní čísla na krizové linky. Publikaci ve formátu A5 dostanou všichni obyvatelé Mělníka zdarma, další zájemci o ni mohou požádat na odboru sociálních věcí.

Zdroj: ČTK

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 18.11.2010

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 20.2. 2018 000 12:54.