Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2010 » Listopad:

Čtyři projekty mají pomoci 3200 nezaměstnaných (Právo)

Zmíněné projekty mohou využít téměř všichni evidovaní lidé bez práce, zejména však ti, kterým je věnována zvýšená péče při zprostředkování zaměstnání, tedy lidé se zdravotním postižením, do 20 nebo nad 50 let věku, osoby pečující o dítě, dlouhodobě evidovaní apod.

Z 1321 účastníků zařazených do projektů do konce září již získalo pracovní uplatnění 399, což je 30,2 proc. Nejvíce jich našlo práci díky projektu Start (199 lidí), a Návrat + (136). "Souvisí to také s tím, že projekty Příprava + a Změna včas se začaly realizovat později," vysvětlila Kubínová. Návrat + byl totiž zahájen už loni v listopadu a Start letos v lednu. Nejvíce zařazených uchazečů našlo zaměstnání v okrese Frýdek-Místek (89) a Ostrava (87).

Počet finančně podpořených pracovních míst ke konci září činil 148, což odpovídá asi jedné třetině plánu. Jak dále informovala Kubínová, mzdový příspěvek je možné získat až do výše 11 tisíc korun na osobu měsíčně, maximálně po dobu 24 měsíců podle podmínek jednotlivých projektů. "Největší prostor pro uplatnění mzdových příspěvků nabízí projekty Příprava + pro dlouhodobě evidované a Změna včas pro krátkodobě evidované uchazeče," doplnila.

Úřad práce v Ostravě ve spolupráci s ostatními úřady práce v kraji připravuje další dva projekty. "Jsou opět zaměřeny na skupiny uchazečů, kteří to mají na trhu práce těžké. Jde o občany se zdravotním postižením či omezením a absolventy středních a vyšších škol do 25 let, resp. absolventy vysokých škol do 30 let věku," přiblížila ředitelka ÚP Yvona Jungová. Jak řekla, mladí lidé bez praxe mají přes svou snahu najít uplatnění obrovskou nevýhodu v chybějící praxi. "Aktivity připraveného projektu jim jednak usnadní orientaci na trhu práce a jednak pomohou doplnit chybějící dovednosti. Završením účasti v projektu bude praxe u vybraných zaměstnavatelů," dodala.

Na regionální individuální projekty, které jsou financovány z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR, je v Moravskoslezském kraji k dispozici přes 559 miliónů korun. Náklady na čtyři realizované projekty představují 325 miliónů a zbývajících 234 miliónů korun bude použito na dva další projekty.

Zdroj:Právo

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 4.11.2010

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.2. 2018 000 11:44.