Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2010 » Listopad:

Téměř polovina lidí si kvůli udržení práce začala zvyšovat kvalifikaci (MediaFax)

Necelá třetina (29 procent) lidí v anketě uvedla, že se pro zvyšování kvalifikace rozhodla kvůli své dosavadní práci sama. Svou odbornost si zvyšují například jazykovými kurzy, odbornými semináři nebo studiem odborné literatury. Téměř pětinu lidí (18 procent) ke zvyšování kvalifikace vybídl zaměstnavatel a nabídl konkrétní speciální kurzy. Zaměstnavatelé nabízejí svým zaměstnancům výhody v podobě vzdělávání kvůli motivaci zaměstnanců a zvyšování konkurenceschopnosti.

Další třetina dotázaných (29 procent) uvedla, že na své kvalifikaci pracují průběžně během celé své kariéry. Zbylá čtvrtina (24 procent) na zlepšování své kvalifikace kvůli udržení současného zaměstnání vůbec nepracuje."Jak se ukázalo v našich předchozích anketách, lidé se stále o svá zaměstnání bojí. Hledají proto různé cesty, jak si pracovní pozice udržet," komentovala výsledky Lea Kozáková z portálu OnlinePráce. Dodala, že zaměstnanci slevují z nároků na benefity nebo akceptují určité snižování platů. "Zaměstnanci si uvědomují, že zaměstnavatelé budou zvyšovat nároky na své zaměstnance, a připravují se na to různými jazykovými či odbornými kurzy," poznamenala.

Zdroj: MediaFax

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 4.11.2010

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.2. 2018 000 11:50.