Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2010 » Listopad:

Počet nelegálně pracujících cizinců na jižní Moravě a Vysočině prudce roste (MediaFax)

Celníci podle mluvčí zkontrolovali deset firem zaměstnávajících cizince. "V Brně, Velkém Meziříčí a dvakrát v Jihlavě se inspektorům podařilo zjistit cizince pracující v rozporu se zákonem," konstatovala Temňáková.Jeden Mongol a 23 Ukrajinců nepředložili povolení k zaměstnání ani živnostenský list, které by je opravňovaly k výkonu práce v Česku. "Čtyři další cizinci - tři ukrajinští a jeden moldavský státní příslušník měli sice platná povolení, ale určená pro jiné místo výkonu práce.

Dva Moldavané vykonávali jinou práci, než pro kterou bylo povolení vydáno," upřesnila mluvčí celníků. Cizince i společnosti, které jim umožnily v Česku pracovat bez potřebných dokladů, ohlásili podle Temňákové kontroloři příslušným úřadům práce.V loňském roce Celní ředitelství Brno a jeho podřízené útvary zjistily na území jižní Moravy a na Vysočině 46 případů nelegálního zaměstnávání cizinců.

Úřady práce řešily 35 podnětů a udělily 17 pokut v souhrnu za více než půl milionu korun.Letos zatím celníci podle Temňákové zkontrolovali 104 firem. "S porušením zákona o zaměstnanosti jsme se setkali v osmašedesáti případech, v rozporu s předpisy u nás pracovalo 131 cizinců," konstatovala mluvčí.

Zdroj: MediaFax

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 4.11.2010

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 02:41.