Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2010 » Říjen:

Stát už matkám odeslal doplatky mateřské (Právo)

Vyměřovací základ mateřské měl být podle původních úsporných plánů kabinetu Jana Fischera snížen na 60 % po celý letošní rok. Soc. dem., komunisté, lidovci a zelení ale ještě před volbami prosadili, aby se od června vrátil vyměřovací základ na 70 procent. Rozhodli také o tom, že stát matkám doplatí rozdíl mezi nižší a vyšší dávkou za předchozí měsíce.

"Doplatek peněžité pomoci v mateřství se týká 77 tisíc klientů. Pokud by všechny případy peněžité pomoci v mateřství trvaly po celé doplácené období, byla by průměrná výše doplatku 1730 Kč za každý kalendářní měsíc v dopláceném období," sdělila Právu Jana Buraňová z ČSSZ. Průměrná měsíční mateřská činila v prvním letošním pololetí 10 300 Kč.

O doplatek mateřské není třeba nijak žádat, pracoviště ČSSZ výplatu doplatků zabezpečila automaticky. A to způsobem, který si příjemce zvolil v původní žádosti o mateřskou, tj. buď na účet u peněžního ústavu v ČR nebo v zahraničí, či v hotovosti prostřednictvím České pošty.

Lidé, kteří by doplatek neobdrželi, by se podle Buraňové měli obrátit na svou pobočku ČSSZ a sdělit nové číslo účtu nebo adresu pro výplatu. Mohou také zavolat do call centra nemocenského pojištění na telefonní číslo 840 406 040.

Zdroj: Právo

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 12.10.2010

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 20.2. 2018 000 22:31.