Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2010 » Říjen:

V Táboře se uskuteční kongres poskytovatelů sociálních služeb v ČR (MediaFax)

Letošní Týden sociálních služeb je pod heslem Kvalita-Dostupnost-Důstojnost. Kongresu, který je jeho součástí, se zúčastní například zástupci ministerstev práce a zdravotnictví, krajů či Svazu měst a obcí ČR.

"V České republice působí přes dva tisíce poskytovatelů sociálních služeb s více než pěti tisíci registrovanými službami a desetitisíci zaměstnanci naplňujícími potřeby statisíců uživatelů z řad seniorů, osob se zdravotním postižením či osob ohrožených sociálním vyloučením," uvedl Zdeněk Kašpárek.

Cílem jejich společného úsilí je zvyšování kvality a dostupnosti sociálních služeb, služeb podporujících lidskou důstojnost, práva a soběstačnost uživatelů.

"Týden sociálních služeb ČR umožní poskytovatelům jejich náročnou, ale finančně nepříliš vysoce ohodnocenou práci představit široké veřejnosti. Nabízí také širokou škálu celostátních i regionálních aktivit," podotkl Zdeněk Kašpárek.

Během kongresu vystoupí řada představitelů státní správy a samosprávy, předních odborníků na sociální služby a péči o seniory a dalších významných osobností. Své projevy zde přednesou také zástupci partnerských organizací ze Slovenska, Slovinska, Rakouska a Itálie či Evropské asociace ředitelů domovů pro seniory EDE. Součástí doprovodného programu bude rovněž vyhlášení vítězů Ceny za inovaci Unie zaměstnavatelských svazů, slavnostní "křest" knihy Pečovatelská služba v České republice či představení finalistů Ceny kvality v sociálních službách. Chybět nebudou ani workshopy v pěti pracovních sekcích (sociální, zdravotní, terénní, ekonomicko-provozní a boj proti chudobě). V rámci Týdne sociálních služeb ČR také odstartují druhý ročník finanční sbírky nazvané Pomoc seniorům, jejímž cílem je shromáždit finanční prostředky na zkvalitnění každodenního života našich starších spoluobčanů. V prvním ročníku bylo takto vybráno přes 250 tisíc korun. Bližší podrobnosti lze získat na webové stránce www.pomoc-seniorum.cz.

Zdroj: MediaFax

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 8.10.2010

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 21.2. 2018 000 10:25.