Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2010:

Září

Obsah položky Září:

 • Dotace od státu pro OSVČ (ČT 24)
  ilustrační fotoPokud jste bez práce a rozhodnete se začít podnikat jako osoba samostatně výdělečné činná, tzv. OSVČ, můžete dostat dotaci od státu. Stačí mít dobrý záměr a správně vyplněnou žádost. To bylo tématem diskuse na ČT 24, které se zúčastnili Xenie Johnová, náměstkyně ředitele ÚP Praha a Petr Jiřiček, vedoucí oddělení podpor zaměstnanosti za MPSV.
  ČT 24, 30. 9. 2010
 • Nový domov na půli cesty roste v Lanškrouně (MF Dnes)
  ilustrační fotoKde najdou domov mladí lidé, kteří spolu se vstupem do dospělosti opouštějí dětské domovy nebo péči svých pěstounů? V Lanškrouně budou mít brzy zázemí v novém domě na půli cesty, který právě dnes začíná stavět Oblastní charita Ústí nad Orlicí.
  MF Dnes, 30. 9. 2010
 • Na trhu práce přibylo cizinců (MF Dnes)
  ilustrační fotoPočet cizinců zaměstnaných v České republice se v posledních měsících zvýšil. Na začátku září jich zde pracovalo skoro 220 tisíc. Je to přitom nejvyšší číslo za posledních pět měsíců. Vyplývá to z údajů ministerstva práce a sociálních věcí. Nejvíce zahraničních pracovníků je ze Slovenska, mají tu lepší ekonomické podmínky než doma.
  MF Dnes, 30. 9. 2010
 • Průměrný důchod se od ledna zvýší o 371 korun (Radiožurnál)
  ilustrační fotoMinistr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek poskytl rozhovor pro Radiožurnál, ve kterém hovořil o vládou schválené valorizaci důchodů o 3, 66% od ledna příštího roku. Průměrný desetitisícový starobní důchod by tak měl stoupnout o 371 korun měsíčně.
  Radiožurnál, 29. 9. 2010
 • Vláda navýšila průměrný důchod o 371 korun, chodit začne od ledna (ČTK)
  ilustrační fotoPrůměrný důchod se od ledna zvýší o 371 korun měsíčně na 10.494 korun. Tedy o 3,66 procenta. Dnes valorizaci schválila vláda, rozhodla se pro minimální navýšení vyžadované zákonem. Zvýší se i vyměřovací základ. O schválených změnách v důchodech novináře informoval premiér Petr Nečas.
  ČTK, 29. 9. 2010
 • Průměrný důchod v příštím roce vzroste o 371 korun (MediaFax)
  ilustrační fotoPrůměrná penze příští rok vzroste o 371 korun na 10 494 korun, protože vláda schválila zvýšení důchodů včetně příplatků. "Znamená to nárůst reálných důchodů o 1,4 procenta," řekl ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek.
  MediaFax, 29. 9. 2010
 • Stát přidá důchodcům 371 korun (LN)
  ilustrační fotoPo roční pauze by měly příští rok opět růst penze. Vláda o tom dnes bude jednat a pravděpodobně schválí minimální možnou valorizaci. Penzisté by měli od ledna dostávat měsíčně v průměru o 371 korun vyšší důchod. Počítá s tím návrh ministerstva práce a sociálních věcí, který dnes projedná vláda. Naposled se penze zvyšovaly v lednu 2009.
  Lidové noviny, 29. 9. 2010
 • Ústav sociálních služeb zve na návštěvu (MF Dnes)
  ilustrační fotoV rámci Týdne sociálních služeb, vyhlášeného ministerstvem práce a sociálních věcí, připravil Ústav sociálních služeb v Praze 4 den otevřených dveří v domě seniorů a v denním stacionáři v Bráníku.
  MF Dnes, 29. 9. 2010
 • Vláda zachová platové tabulky, škrtla ale zvýšení dle délky praxe (ČTK)
  ilustrační fotoVláda sice hodlá zachovat třídy a stupně v platových tabulkách, ze zákoníku práce ale podle informací Hospodářských novin (HN) vyškrtla paragrafy, které říkají, jak se mají platy s rostoucí délkou praxe zvyšovat. "V zákoníku práce zůstane jen to, že existují platové třídy a v nich platové stupně," řekl HN mluvčí vlády Martin Kupka.
  ČTK, 29. 9. 2010
 • Dáte výpověď, dostanete méně (Metro)
  ilustrační fotoPodmínky pro pobírání podpory v nezaměstnanosti se změní. Lidé již nebudou mít možnost si k podpoře přivydělat. Výše podpory se navíc sníží v případě, že zaměstnanec podá sám výpověď nebo skončí v práci dohodou. Rozhodla o tom vláda.
  Metro, 24. 9. 2010
 • Nejdůležitější změny v rozpočtu na rok 2011 (MF Dnes)
  ilustrační fotoMF DNES vytipovala oblasti, kde se šetření nejvíce dotkne lidí a firem. Méně peněz půjde na rodičovské příspěvky i platy státních zaměstnanců. Více chce vláda vybrat na DPH. V roce 2016 chce mít koaliční vláda vyrovnaný rozpočet, tedy zcela bez deficitu.
  MF Dnes, 24. 9. 2010
 • Vládní škrty: Jak a koho budou bolet (Blesk)
  ilustrační fotoPo sedmihodinovém nočním jednání vlády je jasno. Vládní škrty se dotknou většiny z nás. A mnohé budou bolet! Vyšší daně, nižší platy, razantní škrty sociálních dávek. To vše si vyžádá rozpočet pro příští rok, který bude o 27 miliard korun nižší.
  Blesk, 24. 9. 2010
 • Platy 2011: Kromě učitelů vyhráli i soudci a policisté (HN)
  ilustrační fotoNa platy ve státní sféře půjde příští rok o 11,5 miliardy méně, ale ne všichni na to doplatí stejně. Bez velké újmy vyváznou nejen učitelé, ale také soudci, policisté a nejlépe placení experti, kteří si dokážou na svém úřadě nebo v nemocnici vyjednat individuální ohodnocení.
  Hospodářské noviny, 24. 9. 2010
 • Průměrná mzda zaměstnanců Škoda Auto vzrostla o 4,6 procenta (MediaFax)
  ilustrační fotoPrůměrná mzda zaměstnanců Škoda Auto se za prvních šest měsíců roku zvýšila o 4,6 procenta. Celkově se ve firmě díky výsledkům kolektivního vyjednávání odborů při započítání bonusů k růstu průměrný výdělek zvýšil řádově o 1500 korun, tedy o 4,6 procenta. Průměrná měsíční mzda ve Škoda Auto se započítáním bonusu a mimořádné platby činila v prvních šesti měsících letošního roku 34 685 Kč, přičemž průměrná mzda pro tarifní zaměstnance činila 32 017 korun a pro dělníky 28 234 Kč.
  MediaFax, 23. 9. 2010
 • Škrty v rodičovském příspěvku budou jen u čtyřleté varianty (Právo)
  ilustrační fotoVláda v noci na čtvrtek nakonec proti očekávání omezila škrty v rodičovském příspěvku, které navrhoval ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek. "Dosavadní režim zůstává, u čtyřleté dojde k mírnému snížení celkové částky," informoval Drábek po skončení nočního jednání vlády. Škrty se tak nakonec nedotknou dvouleté ani tříleté varianty rodičovského příspěvku.
  Právo, 24. 9. 2010
 • Vláda schválila pásmové odměňování státních zaměstnanců (Právo)
  ilustrační fotoDen po mohutné demonstraci státních zaměstnanců v Praze se vláda premiéra Petra Nečase nakonec shodla na změně týkající se platových tarifů pro státní zaměstnance. Ministři v noci na čtvrtek rozhodli, že platové tabulky zůstanou, tak jak jsou, nicméně na návrh ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) se už pro příští rok mají rozšířit možnosti takzvaného pásmového odměňování. To se už nyní používá například ve zdravotnictví, nyní se však má týkat většiny zaměstnanců veřejného sektoru.
  Právo, 24. 9. 2010
 • Superúřad práce je tu (Ekonom)
  ilustrační fotoZřízením centrálního úřadu práce hodlá ministerstvo práce a sociálních věcí snížit náklady až o čtvrtinu. Nový centrální úřad práce nejspíš od ledna příštího roku nahradí sedmdesát sedm samostatných pracovišť.
  Ekonom, 23. 9. 2010
 • Jaromír Drábek: Odměňování se má změnit, i když to odbory odmítají (MF Dnes)
  ilustrační fotoMinistr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek poskytl rozhovor pro MF Dnes, ve kterém hovořil o upraveném návrhu mzdových tarifů ve veřejné sféře, o kterém jednal se zástupci odborových svazů. Změny platových tabulek státních zaměstnanců by mohly být odsunuty až do roku 2010 s tím, že příští rok odbory přistoupí na návrh ministra, a to možnost zavedení pásmového odměňování.
  MF Dnes, 23. 9. 2010
 • Tarify se letos měnit nejspíše nebudou (E15)
  ilustrační fotoZaměstnanci státu budou mít napřesrok nižší výplaty, vláda od snížení objemu vyplácených mezd o deset procent neustoupí. Mzdové tabulky by se ale mohly měnit až od roku 2012, takže by pokles příjmů nemusel být tak citelný. Zástupci odborů se na tom včera dohodli s ministrem práce Jaromírem Drábkem s tím, že se na úpravě budou podílet.
  E15, 23. 9. 2010
 • Jaromír Drábek: Tarifní tabulky ve veřejné sféře (Radiožurnál)
  ilustrační fotoO podobě upraveného návrhu plánovaných změn v mzdových tarifech státních zaměstnanců, o kterém včera jednal ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek se zástupci odborových svazů, hovořil ministr resortu v pořadu Ozvěny dne na Radiožurnálu. Změny by mohly, nově, platit až od roku 2012. Ministr Drábek s tím souhlasí, ale zároveň k tomu dodává: „pro rok 2011 bych chtěl, aby se rozšířil okruh zaměstnanců ve veřejné sféře, pro který je možné použít takzvané pásmové odměňování“.
  Radiožurnál, 22. 9. 2010
 • Práce se důchodcům vyplatí, radí ČSSZ (MediaFax)
  ilustrační fotoOd letošního roku si pracující důchodci mohou přilepšit nejen o svůj příjem, ale také jim díky jejich pracovní aktivitě stoupá výměra důchodů. Ve středu o tom informovala Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ).Od prvního ledna letošního roku existují dvě možnosti, jak si zvýšit důchod.
  MediaFax, 22. 9. 2010
 • Vláda schválila změny v porodném i nemocenské (ČTK)
  ilustrační fotoVláda dnes večer schválila úsporná opatření, která mají snížit mandatorní výdaje ministerstva práce a sociálních věcí. Kabinet podle informací ČTK z jednání některá navrhovaná opatření mírně poupravil. Podle původního návrhu mají porodné pobírat pouze ženy, jejichž rodiny mají příjem pod 2,4násobkem životního minima a které porodí své první dítě. Změny, které mají uspořit veřejné prostředky, čekají i rodičovské příspěvky, nemocenskou a příspěvky na péči pro zdravotně postižené.
  ČTK, 22. 9. 2010
 • Zaměstnavatelé budou platit týden nemocenské navíc, rozhodla vláda (MediaFax)
  ilustrační fotoTři týdny nemocenské místo 14 dnů, zrušení sociálního příplatku, zachování nemocenské na 60 procentech denního vyměřovacího základu a další změny obsahuje návrh zákona, který na středečním jednání schválila vláda.
  MediaFax, 22. 9. 2010
 • Pracujete načerno? Přijde kontrola! (Metro)
  ilustrační fotoPokud zaměstnáváte někoho načerno nebo jste sami takto zaměstnáni, nebezpečí, že vás odhalí, je nyní mnohem větší. Ministerstvo práce a sociálních věcí v září navýšilo počet kontrol nelegálních zaměstnanců. Přísnější kontroly poběží do konce kalendářního roku.
  Metro, 22. 9. 2010
 • Jaromír Drábek: Jiný návrh, jak změnit platy, jsem nedostal (Právo)
  ilustrační fotoMinistr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek poskytl rozhovor pro deník Právo, ve kterém hovořil o plánovaném snižování platů zaměstnancům ve veřejném sektoru v souvislosti s demonstracemi odborových svazů. „Bez ohledu na to, že proběhla demonstrace, jednání s odbory pokračují“, uvedl Drábek.
  Právo, 22. 9. 2010
 • Vláda chce zabránit skokovému nárůstu platů soudců a představitelů státní moci (MediaFax)
  ilustrační fotoZabránit skokovému nárůstu platů ústavních činitelů a soudců, k němuž by příští rok došlo, a zároveň jim snížit platy o pět procent chce předloha ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka, kterou ve středu projedná kabinet na svém pravidelném zasedání.
  MediaFax, 21. 9. 2010
 • V Albrechticích mají nová lůžka pro lidi s Alzheimerovou nemocí (ČTK)
  ilustrační fotoV domově důchodců v Albrechticích nad Orlicí na Rychnovsku vzniklo dalších 24 lůžek pro lidi s Alzheimerovou chorobou. Zatím měl domov pro nemocné 57 lůžek. Nová lůžka jsou ve třech vilkách, jejichž výstavba v areálu domova přišla na více než 37 milionů korun. Dvě třetiny nákladů pokryla dotace ministerstva práce a sociálních věcí.
  ČTK, 21. 9. 2010
 • Vláda projedná změny v porodném a rodičovském příspěvku (ČTK)
  ilustrační fotoPorodné by od příštího roku měly pobírat pouze ženy, jejichž rodiny patří mezi nižší příjmovou skupinu. Podmínkou také je, že se musí jednat o jejich první dítě. Navrhuje to ministerstvo práce a sociálních věcí v souboru zákonů, které mají za úkol snížit výdaje ve státním rozpočtu. Zákony bude ve středu večer projednávat vláda.
  ČTK, 21. 9. 2010
 • Drábek ustoupil, snížení platů státním zaměstnancům chce odložit o rok (Novinky.cz)
  ilustrační fotoMinistr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek slíbil odborářům, že navrhne vládě, aby s tarifními tabulkami pro příští rok nehýbala. Informoval o tom ve středu po společném jednání. Podle něj se z jeho strany jedná o vstřícný krok, odmítl však, že by na něj měla vliv úterní demonstrace. Ujistil zároveň, že závazek v koaliční smlouvě na snížení objemu platů ve státní sféře o 10 procent se tím neotřásl.
  Novinky.cz, 22. 9. 2010
 • Kabinet projedná novela zákoníku práce o platech úředníků (MediaFax)
  ilustrační fotoPředloha, která ruší dosavadní praxi zvyšování platu v návaznosti na počet odpracovaných let a počítá s plošným snížením tarifní (nárokové) složky platu o deset procent by měla vláda projednat na svém středečním zasedání. Norma zavádí novinku v podobě zvýšení nenárokové složky na dvojnásobek.
  MediaFax, 21. 9. 2010
 • Obce na Písecku chtějí zaměstnávat lidi na veřejně prospěšné práce celoročně (MediaFax)
  ilustrační fotoStarostové obcí na Písecku chtějí, aby bylo možné zaměstnávat lidi, kteří vykonávají veřejně prospěšné práce (VPP), celoročně. Zatím jde jen o sezonní pracovníky, ti jsou většinou v pracovním poměru od dubna do listopadu.
  MediaFax, 20. 9. 2010
 • V Česku zahajuje projekt Gypsy Spirit svůj druhý ročník (MediaFax)
  ilustrační fotoJiž druhý ročník Gypsy Spirit, jehož cílem je vybudovat tradici oceňování práce pro integraci Romů v České republice, odstartuje v pondělí svůj druhý ročník. Nominovanými mohou být jednotlivci nebo firmy. Ocenění je součástí dlouhodobého mezinárodního projektu Dekáda romské inkluze, jehož se účastní země střední a východní Evropy. V současné době Česko dekádě předsedá.
  MediaFax, 20. 9. 2010
 • Drábek o tarifech s odboráři (Právo)
  ilustrační fotoMinistr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek bude ve středu ráno opět jednat se zástupci odborů o změnách v tarifních platových tabulkách. Odboráři nesouhlasí s ministerským návrhem, který ruší růst platů podle odpracovaných let. Budou v úterý demonstrovat a nevylučují další akce.
  Právo, 20. 9. 2010
 • Díky změnám v porodném stát ušetří 1,5 miliardy korun (MediaFax)
  ilustrační fotoMinistr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek se domnívá, že díky zpřísnění podmínek pro vyplácení porodného by stát v příštím roce mohl ušetřit 1,5 miliardy korun.
  MediaFax, 19. 9. 2010
 • Jaromír Drábek: Otázky Václava Moravce (ČT 1)
  ilustrační fotoHostem pořadu Otázky Václava Moravce na ČT 1 byl mj. ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek, který hovořil o nastaveném sociálním systému v ČR v souvislosti s problematikou zdrojů příjmů a výdajů státního rozpočtu. Dalším hostem pořadu byl stínový ministr resortu Zdeněk Škromach.
  ČT1, 19. 9. 2010
 • Jaromír Drábek: Otázky Václava Moravce (ČT 1)
  ilustrační fotoO podobě státního rozpočtu a chystaných úsporných opatřeních hovořil ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek se svým stínovým protějškem z ČSSD Zdeňkem Škromachem v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT 1.
  ČT1, 19. 9. 2010
 • Jaromír Drábek: Rozpočtové škrty v sociálním systému, Radiofórum (Radiožurnál)
  ilustrační fotoMinistr práce a sociálních věcí byl hostem v pořadu Radiofórum na Radiožurnálu, kde společně s předsedou Národní rady osob se zdravotním postižením Václavem Krásou hovořil o plánovaných rozpočtových škrtech v sociálním systému a především o návrhu zrušení sociálního příplatku či snížení příspěvku na péči o osoby s nejlehčím stupněm invalidity.
  Radiožurnál, 17. 9. 2010
 • Osamělým matkám hrozí chudoba (Lidové noviny)
  ilustrační fotoRodiče s malými dětmi bez partnera těžko shání práci. Podle odborníků patří mezi skupiny lidí nejvíc ohrožených chudobou. Osamělí rodiče, kteří žijí s malými dětmi bez partnera, tvoří podle společnosti Aperio přes 15 procent domácností v Evropě a postupně jich přibývá. U nás žije v takové neúplné rodině každé čtvrté dítě. Z 90 procent je vychovávají matky.
  Lidové noviny, 16. 9. 2010
 • Rakouské odbory nabízejí pracovní poradenství v češtině (Hospodářské noviny)
  ilustrační fotoRakouské odbory nabízejí Čechům a Slovákům, kteří se rozhodnou pracovat ve Vídni či v příhraničních Dolních Rakousech, pracovní poradenství v češtině a slovenštině. Zájemci získají zdarma informace o podmínkách zaměstnávání, příjmech a svých povinnostech. Služba má už nyní připravit případné uchazeče z nových členských zemí EU na otevření rakouského pracovního trhu v květnu příštího roku. Informoval o tom včera ve Vídni prezident Rakouského odborového svazu (ÖGB) Erich Foglar.
  Hospodářské noviny, 16. 9. 2010
 • MPSV: Hrubá střední mzda vzrostla v pololetí meziročně o stokoruny (ČTK)
  ilustrační fotoHrubá střední mzda, která dělí vyplácené mzdy na dvě stejné poloviny, a není tak na rozdíl od průměrné mzdy ovlivněna extrémy, stoupla v Česku v prvním pololetí zhruba o dvě procenta. V soukromých firmách meziročně vzrostla z 20 992 na 21 420 a ve státní a veřejné sféře z 22 923 na 23 380 Kč. Vyplývá to ze statistik ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV).
  ČTK, 14. 9. 2010
 • Zdravější důchodci možná nezchudnou (Lidové noviny)
  ilustrační fotoSe zvyšováním průměrného věku dožití se zlepšuje zdravotní stav důchodců. Díky reformě by neměli žít na hranici sociální chudoby.
  Lidové noviny, 14. 9. 2010
 • Ethnic Friendly zaměstnavatel nedělá rozdíl mezi lidmi (Hospodářské noviny)
  ilustrační fotoOcenění pro zaměstnavatele, kteří dodržují zásady nediskriminace, má spíše význam morální než ekonomický. Přesto zájem o značku Ethnic Friendly zaměstnavatel narůstá.
  Hospodářské noviny, 14. 9. 2010
 • Začaly kontroly nelegálních zahraničních zaměstnanců (Radio Praha)
  ilustrační fotoÚřady práce a Státní úřad inspekce práce začaly se zostřenými kontrolami, které jsou zaměřeny na nelegální zaměstnávání cizinců.
  Radio Praha, 12. 9. 2010
 • 11 nejčastějších otázek k příspěvku na bydlení (Blesk)
  ilustrační fotoBlesk, 13. 9. 2010
 • Jak získat příspěvek na bydlení (Blesk)
  ilustrační fotoŽijete od výplaty k výplatě a každý měsíc zoufale dáváte dohromady peníze na nájem? Nezbývá vám po zaplacení nájmu a inkasa už téměř na nic jiného? Pak si zkuste zjistit, jestli náhodou nemáte nárok na příspěvek na bydlení. Blesk vám poradí, jak na to.
  Blesk, 13. 9. 2010
 • Nový plán v péči o opuštěné děti: ústavy nahradí placení pěstouni (ČTK)
  ilustrační fotoNeotřelou metodu, jak snížit počet dětí v ústavech, plánuje ministerstvo práce a sociálních věcí. Pěstounská péče, za kterou dnes náhradní rodiče dostávají jen minimální částky, by se totiž mohla stát regulérním povoláním s platem až 21 tisíc korun měsíčně. Informoval o tom server Týden.cz.
  MF Dnes, 13. 9. 2010
 • Důchod dostává z Česka v zahraničí 56 866 lidí (Právo)
  ilustrační fotoPočet lidí, kteří trvale žijí v zahraničí a dostávají důchod z České republiky, se k letošnímu 30. červnu zvýšil ve srovnání se stejným loňským obdobím o 8,6 procenta na 56 866. Oznámila to v pátek Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ).
  Právo, 11. 9. 2010
 • Rozhovor s ministrem práce a sociálních věcí Jaromírem Drábkem (Radiožurnál)
  ilustrační fotoMinistr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek byl hostem 20ti minut Radiožurnálu, kde hovořil o připravované změně platových tarifů zaměstnanců ve veřejných službách a správě, změnách v rodičovském přípěvku a důchodové reformě.
  Radiožurnál, 9. 9. 2010
 • Jak zvýšit bezpečnost? Pozor při údržbě strojů
  ilustrační fotoAž patnáct procent úrazů se smrtelnými následky vzniká na pracovišti při činnostech souvisejících s údržbou. I proto vyhlásila Evropská unie pro období let 2010 a 2011 jako hlavní téma problematiky BOZP právě bezpečnost při údržbě.
  MF Dnes, 9. 9. 2010
 • I v zahraničí chybějí pracovní síly s kvalifikací
  ilustrační fotoV mnoha velkých ekonomikách je kritický nedostatek kvalifikovaných profesí, třeba elektrikářů, truhlářů či svářečů. Ten přitom může být překážkou v oživování světové ekonomiky, uvedla v analýze personální agentura Manpower. Podle ní je třeba, aby zaměstnavatelé, vlády a oborové organizace spolupracovali na migraci pracovních sil a předcházeli nedostatku profesionálů, jejichž práce se váže na konkrétní lokalitu.
  MF Dnes, 9. 9. 2010
 • Peníze - Nezaměstnanost v Česku (ČT 24)
  ilustrační fotoMinisterstvo práce a sociálních věcí zveřejnilo nová čísla týkající se nezaměstnanosti v srpnu. Ta oproti předchozímu měsíci klesla o desetinu procentního bodu na 8,6 %. K tématu nezaměstnanost se vyjádřil profesor Richard Hindls, rektor Vysoké školy ekonomické a Karel Machotka, vrchní ředitel sekce politiky zaměstnanosti a trhu práce z Ministerstva práce a sociálních věcí.
  ČT 24, 8. 9. 2010
 • Podíl částečných úvazků je v ČR čtvrtý nejnižší v EU (HR management)
  ilustrační fotoPodíl lidí pracujících na částečný úvazek je v České republice čtvrtý nejnižší ze všech zemí Evropské unie. V prvním čtvrtletí dosahoval 6,2 procenta, zatímco evropský průměr byl 19,3 procenta.
  HR management, 3. 9. 2010
 • Odborníci radili nezaměstnaným s nejlepším uplatněním (Právo)
  ilustrační fotoK čemu slouží pracovní a bilanční diagnostika? Posoudí předpoklady, odhalí možnosti pracovního zařazení.
  Nezaměstnaní, klienti projektu S pomocí za prací, organizovaného plzeňským úřadem práce, měli o prázdninách možnost dovědět se z úst zkušených odborníků, jaké jsou jejich profesní a osobnostní předpoklady pro nové uplatnění na trhu práce. Pomohly k tomu metody pracovní a bilanční diagnostiky.
  Právo, 8. 9. 2010
 • Projekt Finanční gramotnost pro nezaměstnané pokračoval v centru Liberce (MediaFax)
  ilustrační fotoNový projekt Finanční gramotnosti pro nezaměstnané Úřadu práce v Liberci pokračoval v úterý v centru města.
  MediaFax, 7. 9. 2010
 • Češi jsou v práci nejdéle z EU (Lidové noviny)
  ilustrační fotoČeši si zvykli intenzivněji a déle pracovat. Za poslední dva roky se jim doba, kterou reálně odpracují, prodloužila v průměru o půl hodiny.
  Lidové noviny, 7. 9. 2010
 • Ministři Drábek a Dobeš vysvětlovali romským ženám v Ústí nad Labem změny sociálních dávek (Mediafax)
  ilustrační fotoNávštěvou v praktické škole v Ústí nad Labem zahájili v pondělí odpoledne svoji cestu po Ústeckém kraji ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) a ministr školství Josef Dobeš (VV).
  Mediafax, 6. 9. 2010
 • Jaromír Drábek: Práce pro stát bude zajímavá hlavně pro pracovité a kvalifikované (Hospodářské noviny)
  ilustrační fotoVýjimka, kterou dostanou učitelé, bude precedentem pro ostatní profese, říká v rozhovoru pro Hospodářské noviny ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek.
  Hospodářské noviny, 6. 9. 2010
 • Jaromír Drábek, rozhovor (Profit)
  ilustrační fotoJméno Jaromíra Drábka se stalo v posledních 14 dnech v médiích snad nejfrekventovanějším. I proto, že pouze dva měsíce po nástupu do funkce přišel s návrhem, který měl citelně změnit poměry v zemi. Místo šesti bodů ale nakonec jeho novela zákoníku práce obsahuje jen dva.
  Profit, 6. 9. 2010
 • Průměrná mzda vzrostla o pětistovku na 23 513 korun (Právo)
  ilustrační fotoPrůměrná hrubá měsíční mzda v Česku v letošním druhém čtvrtletí vzrostla meziročně o 542 korun na 23 513 Kč. Proti stejnému loňskému období tak byla vyšší o 2,4 procenta, což je ale druhý nejnižší růst od roku 2000.
  Právo, 4. 9. 2010
 • Odbory zásadně nesouhlasí s novou úpravou platových tarifů státních zaměstnanců
  ilustrační fotoMinistr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek v rozhovoru pro relaci Radiofórum na Radiožurnálu hovořil o návrhu nové úpravy platových tarifů zaměstnanců ve veřejných službách a správě.
  Radiožurnál, 2. 9. 2010
 • MPSV bude kontrolovat nelegální práci
  ilustrační fotoMinisterstvo práce a sociálních věcí (MPSV) v nejbližších dnech zahájí kontroly nelegální práce - takzvané "černé zaměstnanosti", a to zejména ve stavebnictví, pohostinství či cestovním ruchu.
  ČTK, 2. 9. 2010
 • Průzkum: Více než polovina Čechů si spoří na stáří
  ilustrační fotoVíce než polovina Čechů si nějakou formou spoří na stáří, obvykle do tisícovky měsíčně. Celkem 55 procent lidí je zároveň přesvědčeno, že by je ve stáří měl finančně zabezpečit stát. Vyplývá to z červencového průzkumu mezi 739 respondenty, který si nechala vypracovat ČSOB.
  ČTK, 2. 9. 2010
 • Český Těšín otevřel svou firemní mateřskou školku (MF Dnes)
  ilustrační fotoDo nové školky v centru Českého Těšína, která má sloužit především dětem zaměstnanců školy, úředníků a zaměstnanců příspěvkových organizací, včera poprvé zavítala dvacítka dětí.
  MF Dnes, 2. 9. 2010
 • Pracovní portály: Zájem žadatelů o práci v létě výrazně stoupl (ČTK)
  ilustrační fotoZájem žadatelů o zaměstnání byl v letních měsících mnohem vyšší než ve stejném období minulého roku. Také firmy inzerují v letošním roce postupně stále více nabídek pracovních míst. Vyplývá to z ankety ČTK mezi internetovými portály nabízejícími pracovní místa.
  ČTK, 1. 9. 2010
 • Analytici: Průměrná mzda stoupla v 2. čtvrtletí o zhruba 2,5 pct (ČTK)
  ilustrační fotoPrůměrná mzda ve druhém čtvrtletí stoupla podle odhadů analytiků oslovených ČTK meziročně zhruba o 2,5 procenta. Za růstem stojí nadále propouštění nízkopříjmových pracovníků a mírný růst produkce. Reálná mzda, tedy mzda po odečtení inflace, stoupla podle odhadů o zhruba jedno procento. Údaje o mzdách za 2. čtvrtletí zveřejní Český statistický úřad v pátek 3. září.
  ČTK, 1. 9. 2010
 • Jaromír Drábek: Zákoník práce musí platit již od ledna, aby rozpočet neplaval (Právo)
  ilustrační fotoO návrhu novely zákoníku práce a politických diskusích na toto téma, které v poslední době proběhly v médiích, hovořil ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek v rozhovoru pro deník Právo.
  Právo, 1. 9. 2010

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.12. 2018 000 11:11.