Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2010 » Září:

Tarify se letos měnit nejspíše nebudou (E15)

Mzdové tarify

Slovo Drábka, že tento návrh předloží vládě, jim však nestačí, jednat chtějí přímo s premiérem Petrem Nečasem.

"Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů mi sdělil telefonicky, že požadují, aby o tématu bylo ještě jednáno na úrovni premiéra," uvedl Drábek. I on má podmínku pro případný odsun změny v odměňování. Chce, aby už v příštím roce bylo možné určovat platové zařazení zaměstnanců bez ohledu na délku praxe.

Zachování dosavadních platových tarifů nevylučuje ani ministr financí Miroslav Kalousek: "Pevně doufám, že vláda schválí rozpočet, tedy jasně stanoví objem mezd. Tam nejede vlak, tam to bude o deset procent méně."

Přímo o tarifních tabulkách vláda jednat nebude, má však probírat úpravu zákoníku práce, tedy obecné principy, na nichž by měly být tabulky postaveny. Ty se pak upravují nařízením vlády. Ani tato debata ale zřejmě nebude jednoduchá. Zatímco ministr práce si původně přál, aby v jednotlivých rezortech platil jeden předpis, nyní je jasné, že se budou připravovat minimálně tři různé typy tabulek - jedna pro pedagogické pracovníky, další pro lékaře a zdravotnický personál a třetí pro ministerstvo vnitra.

"Máme své vlastní tabulky, do nichž nám ministerstvo práce a sociálních věcí nezasahuje," vysvětluje šéf rezortu Radek John.

Podle původního návrhu by platy také nerostly automaticky podle počtu odpracovaných let a zaměstnavatelé by měli širší možnost přiznávat osobní ohodnocení.

Zdroj: E15

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 23.9.2010

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 20.2. 2018 000 10:25.