Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2010 » Září:

Obce na Písecku chtějí zaměstnávat lidi na veřejně prospěšné práce celoročně (MediaFax)

Starosta Písku Miroslav Sládek je s přístupem a výkony lidí, kteří jsou zaměstnáni v rámci veřejně prospěšných prací, spokojený a má s nimi podle svých dobré zkušenosti.

"Jedinou vadou na kráse je, že tito lidé nemohou zůstat zaměstnáni i přes zimu, ale musíme je odhlašovat a pak zase přihlašovat," řekl v pondělí pro agenturu Mediafax Sládek.

Podle ministerstva práce a sociálních věcí ale záleží na dohodě mezi městem a úřadem práce.

"Lze tyto lidi zaměstnávat jakkoli. Existuje pouze jediné omezení, které říká, že je smlouvu možné uzavírat na dobu určitou, a to na 12 měsíců. Od kdy do kdy to je a zda je pak opět smlouva prodloužena, je jen mezi radnicí a pracovním úřadem," uvedl Karel Machotka z ministerstva práce a sociálních věcí.

"Máme několik lidí, kteří skutečně odvádějí práci pro město a dělají ji dobře, jsou jich asi tři desítky. Nicméně bylo i období, že se hlásilo více zájemců, než kolik bylo volných míst. Nakonec se však ukázalo, že těch, kteří mají opravdu chuť pracovat, je ve skutečnosti méně," uvedl starosta Milevska Zdeněk Herout.

Veřejně prospěšné práce dotuje ministerstvo práce a sociálních věcí, které se spolupodílí na nákladech na mzdy a pojištění. I přes vládní škrty a úspory ale mohou města a obce podle vyjádření zástupců ministerstva s podporou státu dále počítat. Na pět desítek obcí na Písecku letos zaměstnalo 190 lidí, z nichž většina byla dlouhodobě v evidenci na úřadě práce. Některá města zvažují, že pokud to systém umožní, zaměstnají je i v zimě při odklízení sněhu z chodníků a silnic v centrech.

Zdroj: MediaFax

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 21.9.2010

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 10:49.