Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2010 » Září:

Drábek o tarifech s odboráři (Právo)

Drábek včera v pořadu České televize Otázky Václava Moravce řekl, že bude kabinetu navrhovat, aby se od platových stupňů odstoupilo úplně nebo částečně. Vláda bude jednat o změnách právě ve středu. Odbory chtějí zachovat současný stav.

Místopředseda opoziční ČSSD Zdeněk Škromach odboráře podpořil. Současný systém je podle něho relativně spravedlivý.

"Měnit systém v čase, kdy nejsou peníze, je nefér. Nebude na vyšší osobní ohodnocení," uvedl Škromach.

Vládní koalice ODS, TOP 09 a Věcí veřejných se shodla na snížení objemu peněz na mzdy ve veřejné správě o deset procent pro příští rok. Nyní podle Drábka tvoří tarif a další složky, které nelze ovlivnit, 87 procent platu, což je prý příliš mnoho. Škromach si dokáže představit, aby tarif tvořil 80 procent mzdy.

Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče dokonce hrozí kvůli tarifům stávkou 15. října. Podle místopředsedkyně svazu Dagmar Žitníkové termín případné stávky nezáleží na vedení svazu, ale na členech.

Zdroj: Právo

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 20.9.2010

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.2. 2018 000 17:45.