Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2010 » Září:

Projekt Finanční gramotnost pro nezaměstnané pokračoval v centru Liberce (MediaFax)

Vedoucí odboru trhu práce Lubomír Záleský řekl agentuře Mediafax, že cyklus seminářů zaštítil předseda senátu Přemysl Sobotka (ODS). "Cyklus seminářů v mobilní učebně začal v srpnu a bude pokračovat v různých obcích celého kraje do konce září. První setkání se uskutečnilo 2. srpna na náměstí ve Frýdlantu od 10 hodin za účasti senátora Přemysla Sobotky. Projekt nabízí pomocnou ruku lidem, kteří se dostávají do dluhové pasti kvůli půjčkám, dluhům a exekucím, vysvětlujeme jim i úskalí různých druhů úvěrů, zejména od lichvářů," řekl Záleský. Dodal, že zatím se všech seminářů zúčastnilo přes 1600 zájemců.

Úřady práce v Libereckém kraji připravily projekt, pomocí kterého lidé mohou získat základní znalosti finanční gramotnosti, a to přímo v místě svého bydliště. Na celé akci je přínosná především dostupnost.

"Lidé mají možnost dostat se k důležitým informacím a ujasnit si řadu otázek, aniž by museli někam jezdit či složitě hledat na internetu, k němuž ani často nemají přístup“, poukázal Záleský.

"V rámci jednotlivých bloků semináře získávají účastníci projektu v šesti desítkách vybraných obcí základní poznatky, jak nakládat s rodinným rozpočtem, jak se vyhnout exekucím a jaké kroky učinit, pokud již exekuce probíhá. Naučí se také vyhledávat informace nejen na Portálu Ministerstva práce a sociálních věcí ČR, ale i na dalších pracovních portálech“, doplnil.

Ve středu se uskuteční opět od 10 hodin další blok ve Vísce jako části obce Višňová na Frýdlantsku.

Zdroj: MediaFax

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 8.9.2010

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 20.2. 2018 000 22:34.