Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2010 » Srpen:

Poradenské centrum v Uherském Hradišti pomůže nezaměstnaným nad 50 let (MediaFax)

Mluvčí uherskohradišťské radnice Petra Zemčíková agentuře Mediafax řekla, že sídlo bude mít poradna v areálu bývalých kasáren a zastřeší ji školící centrum Marlin.

"Cílem regionálního projektu je primárně řešit problém dlouhodobé nezaměstnanosti u cílové skupiny nad 50 let, ta je jednou z nejvíce diskriminovaných na trhu práce. Dochází u ní ke kumulaci bariér vstupu na trh práce - nízký stupeň vzdělání, zdravotní znevýhodnění, nízké sebevědomí, neznalost práce s počítačem a podobně," konstatoval místostarosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha.

Centrum bude dlouhodobě nezaměstnaným k dispozici každé úterý a program bude vždy jinak tematicky zaměřen. Pokaždé se však budou řešit problémy, které souvisejí s orientací na trhu práce, s vyhledáváním zaměstnání či motivací. V poradenském centru budou také k dispozici počítače s připojením na internet, které budou moci nezaměstnaní využívat i v jiné dny.

"Našim cílem je zajistit u zaměstnavatelů 20 nových dotovaných pracovních míst s dobou udržitelnosti minimálně šest měsíců. Všichni účastníci projektu budou mít nárok na vyplácení podpůrných a doprovodných opatření dle stanovených pravidel," dodal místostarosta.

Zdroj: MediaFax

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 1.9.2010

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 23.2. 2018 000 19:17.