Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2010 » Srpen:

Smrtelných úrazů na pracovištích v Česku ubývá (ČTK)

Příznivý trend v této smutné statistice pokračuje i letos.

"K 23. srpnu letošního roku registrujeme 89 smrtelných úrazů," řekl serveru Kamil Černý ze SÚIP.

Na konci letošního června zabila v podzemí Dolu Darkov společnosti OKD uvolněná hornina jednoho horníka a dalších pět jich zranila. Jen o několik dní dříve nepřežil ve stonavském Dole ČSM pracovník společnosti Moravské montáže pád do 16 metrů hluboké jímky při rekonstrukci povrchového objektu v areálu úpravny uhlí, připomenul Týden.cz.

Ačkoli se tyto dvě tragické události přihodily v rozmezí jen deseti dnů, jsou smrtelné úrazy při práci v Česku stále méně časté. Před deseti lety zemřelo v práci přes dvě stě lidí. Od roku 2007 ale počet smrtelných nehod soustavně klesá, kdy při výkonu svého povolání přišlo o život 192 osob. Podle SÚIP jsou jedním z nejrizikovějších pracovišť staveniště a zaměstnavatelé nejsou dostatečně informovaní a neznají potřebnou legislativu týkající se bezpečnosti v práci. Kontroloři se také často zaměřují na ochranu zaměstnanců při údržbě a opravách komunikací, dodržování pracovněprávních předpisů ve stravovacích a ubytovacích zařízeních nebo organizování pracovního režimu řidičů.

SÚIP řídí ministerstvo práce a sociálních věcí. Pod úřad spadá osm oblastních inspektorátů práce.

Zdroj: ČTK

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 1.9.2010

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.2. 2018 000 19:13.