Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2010 » Srpen:

Nové firmy v kraji nabídnou až tisíc míst, hlavně vysokoškolákům (MF Dnes)

"I v době zotavování po krizi je stále vidět konkurenční výhoda Jihomoravského kraje," uvedl analytik společnosti Cyrrus Ondřej Moravanský.

Kvalifikovaní lidé a možnosti ve výzkumu a vývoji jsou podle něj atraktivní a nezávisí na aktuální světové nebo evropské ekonomické situaci.

"Nejčastěji si kraj vybraly firmy z oboru informačních technologií a vývoje softwaru," potvrdila mluvčí agentury Štěpánka Filipová.

Zázemí v Brně rozšířila například britská firma Edwards s výrobou malých čerpadel nebo FEI Company, výrobce vědeckých přístrojů.

"Firma plánuje přesun výroby části mikroskopů z Nizozemí do Brna a mělo by zde vzniknout asi 50 pracovních míst," říká mluvčí podniku Roman Hřebecký.

Každý třetí z požadovaných nových zaměstnanců by mělmít vysokoškolské vzdělání. Všechny projekty se totiž věnovaly výzkumu či vývoji nebo strategickým službám.

"Kraj si tradičně uchovává dobrou pověst v IT sektoru a vyspělých technologiích a samozřejmě těží z přítomnosti zdejších vysokých škol," doplnil Moravanský.

Podle poslední statistiky úřadu práce se míra nezaměstnanosti v regionu téměř nepohnula a skončila na 9,6 procenta. V kraji tak bylo 60 tisíc nezaměstnaných.

Agentura CzechInvest vznikla v roce 1992. Od té doby se podílela na jihu Moravy na 245 investicích v celkové hodnotě téměř 60 miliard korun. V projektech našlo práci přes 28 tisíc lidí.

Zdroj: MF Dnes

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 31.8.2010

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 18.2. 2018 000 04:28.