Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2010 » Srpen:

Šance pro mladé bez vzdělání (MF Dnes)

Nedokončili jste školu a vaše šance při hledání zaměstnání jsou mizivé?

Konkrétním výsledkem projektu bude umístění stovky účastníků na dotovaná pracovní místa a také celková podpora pomocí vzdělání či rekvalifikace na 1 300 mladých lidí.

"V rámci projektu mají účastníci šanci získat konkrétní místo u zaměstnavatelů, kteří na ně dostávají po dobu šesti měsíců i finanční příspěvek hrazený z prostředků Evropského sociálního fondu. A když se osvědčí, mají naději, že si je zaměstnavatelé ponechají," vysvětluje Tomáš Pohořský z Úřadu práce v Ústí nad Labem.

Účastníci projektů mohou získat místo na pozicích například pekař, dělník stavební výroby, sádrokartonář, dělník v zahradnictví, prodavačka, administrativní pracovnice, domovník, malíř-lakýrník a další.

Jazykové i počítačové kurzy

Navíc v rámci tohoto projektu jsou nabízeny vzdělávací kurzy - jazykové nebo počítačové a rekvalifikační kurzy. Příkladem může být manikúra včetně nehtové modeláže, kadeřnice, zedník, kuchař, případně získání řidičského průkazu.

"Po zhruba půl roce realizace projektu bylo umístěno na dotované pracovní pozice dvaadvacet účastníků a s dalšími se počítá. Projekt totiž potrvá až do poloviny roku 2012," doplňuje Tomáš Pohořský, podle něhož je o projekt velký zájem. "V současnosti je obsazen již druhý cyklus. Další dva cykly jsou ještě před námi. Na podzim budou probíhat výběry do třetího kola. Zájemci se mohou hlásit u svých zprostředkovatelek na úřadech práce ve všech okresech Ústeckého kraje," dodává.

Na konci července byla míra nezaměstnanosti v Ústeckém kraji na hodnotě 13,12 procenta. Celkem bylo bez práce v tomto regionu téměř 58 tisíc lidí a z toho bylo zhruba šestnáct set absolventů všech škol.

Zdroj: MF Dnes

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 31.8.2010

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 07:14.