Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2010 » Srpen:

Škrty si vyžádají propuštění pěti až osmi procent státních zaměstnanců, odhaduje Nečas (MediaFax)

Premiér je současně přesvědčen o tom, že platy těch zaměstnanců, kteří zůstanou, se nesníží o více než avízovaných deset procent.

"Dohodli jsme se, že to bude deset procent a nemyslím, že se to změní," uvedl.

Jsou dvě možnosti, jak uspořit, a to buď plošně všem snížit platy o deset procent, nebo plošně propustit deset procent zaměstnanců.

"Myslím, že to bude kombinace obou možností," dodal.

Záleží podle něj na tom, jak se k plánovaným škrtům postaví jednotliví vedoucí a projeví své manažerské schopnosti. Jako příklad uvedl období svého působení na ministerstvu práce a sociálních věcí, kdy se mu podařilo v rezortu snížit o třetinu počet vedoucích.

"Když se omezí počet jednotlivých šéfů a vedoucích, dopady na řadové pracovníky budou podstatně menší," řekl. Zopakoval, že "veřejný sektor musí dýchat s ekonomikou", protože před rokem podobně tvrdá opatření postihla mnohé zaměstnance soukromých firem, průmyslových podniků a služeb.

Zdroj: MediaFax

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 31.8.2010

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.2. 2018 000 05:19.