Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2010 » Srpen:

Česko získalo v prvním pololetí přes CzechInvest investice za sedm miliard korun (MediaFax)

Devět z deseti nových investic míří do výzkumu a vývoje. Podle aktuálních statistik agentury CzechInvest se v ČR nejčastěji investuje do informačních technologií a vývoje software. V prvním pololetí bylo takových investic více než 30 procent. Druhým nejoblíbenějším oborem je strojírenství, kam v prvním pololetí zamířilo 15 procent zahraničních investic zprostředkovaných agenturou. Dalších 12 procent skončilo v elektronice.

"Česká republika umí výzkumníky, vývojáře, designéry a další obdobné specialisty podpořit ze zdrojů Evropské unie. To je zvlášť v době, kdy je globální ekonomika ještě velmi křehká, obrovská výhoda třeba oproti starým členských zemím EU. Zatímco ještě v roce 2007 mezi novými investicemi jasně dominovala výroba, dnes je v čele výzkum a vývoj nebo služby. Je to právě podpora ze strukturálních fondů, která k téhle proměně výrazně pomohla," uvedla Alexandra Rudyšarová, pověřená generální ředitelka agentury CzechInvest.

Zdroj: MediaFax

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 27.8.2010

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 14:50.