Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2010 » Srpen:

V Liberci začalo fungovat nové nízkoprahové denní centrum (MediaFax)

Mluvčí Libereckého kraje Jiří Langer řekl ve středu agentuře Mediafax, že denní centrum je zařízením sociálních služeb pro lidi, kteří se dostali do těžké životní situace a jsou bez domova.

"Potřebným lidem se budou věnovat pracovníci centra a pomáhat jim začlenit se zpět do společnosti. Poskytnou jim pomoc například s obnovou dokladů nebo hledáním zaměstnání. Středisko rovněž nabízí možnost hygieny, výměny ošacení, a také potravinový servis," řekl Langer.

"Financování provozu zařízení pokryly peníze Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost v rámci individuálního projektu IP1 - Služby sociální prevence v Libereckém kraji. Celkem na to připadla částka 881 901 korun, na provoz zařízení po dobu 37 měsíců," připojil krajský radní Libereckého kraje pro sociální věci a menšiny Pavel Petráček.

Denní centrum bude v provozu každý pracovní den od 8 do 18 hodin. V nočních hodinách mohou klienti využít mimo jiné noclehárnu Naděje, která je v provozu druhým rokem v Kateřinkách.

Zdroj: MediaFax

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 26.8.2010

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 20.2. 2018 000 10:24.