Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2010 » Srpen:

O titul Obec přátelská rodině se letos utká pouze 135 měst a obcí (MediaFax)

Zatímco v prvním ročníku se do soutěže zapojilo 218 obcí a vloni se jich přihlásily zhruba dvě stovky, letos jich je o poznání méně. Nejvíce obcí se tradičně přihlásilo do velikostní kategorie s 501 až dvěma tisíci obyvateli (43). Kategorie do 500 obyvatel má 12 účastníků. V kategorii s 2001 až pět tisíc obyvatel se utká 24 obcí. O pět méně jich bude usilovat o titul a příslib dotace v kategorii 5001 až deset tisíc obyvatel.

Zapojí se také 26 obcí, které mají počet obyvatel od deseti do 50 tisíc obyvatel. Do kategorie s více než 50 tisíc obyvateli se přihlásilo 11 soutěžících. Největší zájem o soutěž měly obce v Jihomoravském, Středočeském a Olomouckém kraji. Kromě titulu Obec přátelská rodině budou mezi sebou obce soutěžit také o dotaci určenou na prorodinné projekty.

Celkem sedm milionů korun si stejně jako v předchozím ročníku rozdělí obce, které se umístí na prvním až třetím místě v jedné z šesti velikostních kategorií. "Obce mohou svým přístupem hrát v prorodinné politice velmi významnou roli, to nakonec ukazují účastníci letošního ročníku soutěže.

„Ať už se jedná o podporu projektů určených rodinám s dětmi, tak o rodinu pečující o své rodiče a prarodiče," uvedl k soutěži ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek.

Ještě než vyhlásí v listopadu hodnotící komise výsledky soutěže, zkontroluje přihlášky jednotlivých obcí. V září a v říjnu pak navštíví obce, které postoupí do 2. kola. Letošní ročník soutěže je zaměřen na mezigenerační aktivity v obci a na spolupráci obcí s neziskovými organizacemi, které vyvíjejí prorodinnou činnost. Vítězové budou vyhlášeni v listopadu.

Soutěž Obec přátelská rodině pořádá MPSV ve spolupráci s Asociací center pro rodinu a Sítí mateřských center.

Zdroj: MediaFax

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 26.8.2010

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 21.2. 2018 000 08:34.