Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2010 » Srpen:

Práci ve veřejné službě našli v Chomutově pro více než 300 lidí (MediaFax)

Příručku lze stáhnout v e-podobě na stránkách MPSV, a to na adrese http://www.mpsv.cz/files/clanky/9269/verejna_sluzba_27-07.pdf.

Primátorka Ivana Řápková v úterý sdělila agentuře Mediafax, že magistrát předává zkušenosti městům a obcím, kde s veřejnou službou teprve začínají.

"Lidé ve stavu hmotné nouze si ve veřejné službě mohou zlepšit své příjmy. U nás se podařilo zajistit dostatek míst pro všechny, kteří mají zájem," uvedla Řápková.

Ve veřejné službě pracují v Chomutově lidé na úklidu veřejných prostranství, ale také při výsadbě a údržbě zeleně.

"Pomáhají také v neziskových organizacích, které se zabývají sociální péčí a jako dohledová služba spolupracují i se strážníky městské policie. Město má uzavřeny mandátní smlouvy se svými organizacemi jako jsou technické služby, sociální služby nebo dopravní podnik, které lidi ve veřejné službě využívají," dodala Řápková.

Magistrát ve spolupráci s úředníky ministerstva práce a sociálních věcí zpracoval příručku, která je metodickým návodem pro obce, kde zatím veřejnou službu nemají. Vyšla v nákladu 25 000 výtisku, k dispozici je i v elektronické podobě a dostupná je na ministerstvu, úřadech práce a dalších institucích.

Zdroj: MediaFax

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 25.8.2010

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 10:39.