Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2010 » Srpen:

Více firem nabízí pracovní místa pro postižené (MF Dnes)

Vyplývá to z informací společnosti LMC provozující portály Jobs.cz a Práce.cz. Přesto je nepoměr mezi pracovními pozicemi pro handicapované osoby a pro lidi bez zdravotního postižení stále velmi výrazný. Firmy zdravotně handicapovaným nabízely na přelomu července a srpna pouze 728 pracovních pozic z 10 500.

"V téměř 70 procentech se jedná o nabídky na hlavní pracovní poměr, 12 procent je potom na částečný úvazek," sdělila mluvčí LMC Jana Skalová. Zbývající část připadá na brigády či praxe a stáže.

Celkově přitom v celé České republice ubývá nezaměstnaných lidí se zdravotním postižením. Zatímco v únoru jich bylo 69 216, na konci července jich úřady práce registrovaly o 4 489 méně. Analytici to přičítají sezónním pracím, ale také aktivní politice státu při podpoře zaměstnávání těchto osob.

Zaměstnavatelé zdravotně postižených totiž od státu mohou získat finanční podporu. Například firma s více než polovičním podílem zdravotně postižených zaměstnanců může dostat na mzdové náklady na jedno takové místo až 8 000 korun měsíčně.

Pokud podnik má více než 60 procent zdravotně postižených zaměstnanců, může obdržet příspěvek na vytvoření chráněného pracovního místa a chráněné pracovní dílny.

Zdroj: MF Dnes

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 24.8.2010

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 23.2. 2018 000 03:15.