Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2010 » Srpen:

Lidé mohou zdarma zjistit, zda mají v pořádku všechny náležitosti k přiznání důchodu (MediaFax)

ČSSZ o tom informovala v páteční tiskové zprávě.IOLDP obsahuje přehled dob důchodového pojištění, náhradních dob a od roku 1986 přehled vyměřovacích základů. Tedy údajů, ze kterých ČSSZ vychází při rozhodování o nároku na důchod a o jeho výši. Z dokumentu, o jehož zaslání mohou lidé jednou ročně zdarma zažádat, se dozví i to, zda již získali dostatečnou dobu pojištění pro vznik nároku na důchod, či zda si ještě po nějakou dobu účast na důchodovém pojištění musí zajistit.Žádost lze poslat buď písemně na adresu ČSSZ, odbor správy údajové základny, Křížová 25, 225 08 Praha 5, nebo elektronicky, s elektronickým podpisem (tj. zaručeným kvalifikovaným certifikátem), popř. i prostřednictvím datové schránky. V žádosti musí být rodné číslo žadatele, jméno a adresa, na níž má být výpis zaslán. Pokud by lidé měli pocit, že některé údaje chybí, měli by se v prvé řadě obrátit na zaměstnavatele, u něhož v době, která není evidována, pracovali. Pokud s nimi nebude spolupracovat, mohou se obrátit přímo na ČSSZ.

Zdroj: MediaFax

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 23.8.2010

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 10:46.