Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2010 » Srpen:

Úsporám se nevyhne ani ministerstvo práce, přesto však jeho rozpočet vinou penzí narůstá (MediaFax)

Některé údaje jsou však jasné už nyní. Na mandatorních (povinných) výdajích ministerstvo ušetří 12,4 miliardy korun. Mezi úspory patří například prodloužení doby poskytování náhrady mzdy placené zaměstnavatelem na prvních 21 (namísto dosavadních 14) dnů trvání dočasné pracovní neschopnosti. Toto opatření má platit jen po dobu tří let. Omezeno bude porodné, podpora v nezaměstnanosti a zcela zrušen bude sociální příplatek. V oblasti nemandatorních výdajů budou kráceny prakticky všechny investice a provozní výdaje. Klesnou podle očekávání i platy zaměstnanců ministerstva. Navzdory těmto opatřením však rozpočet MPSV meziročně vzrost o 7,2 miliardy korun. Nárůst výdajů je dán penzijním systémem, protože náklady na důchody vzrostou o necelých 19 miliard korun, z čehož 13 miliard budou tvořit náklady na valorizaci a zbytek náklady na nově přiznané důchody.

Zdroj: MediaFax

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 23.8.2010

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 20.2. 2018 000 16:49.