Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2010 » Srpen:

Na platy pomáhajících lidí přijde padesát milionů (MF Dnes)

"Dalších osm milionů dá podle ní liberecký úřad práce na veřejně prospěšné práce," informovala ředitelka Úřadu práce v Liberci Kateřina Sadílková.

Postižení povodněmi mohou na městských úřadech požádat o mimořádné dávky až do 46 tisíc korun, konkrétní částka se určuje podle výše škod. Liberecký kraj může podle Sadílkové z těchto peněz financovat i takzvanou finanční výpomoc a zapojit tak do úklidu nezaměstnané.

"Starostové postižených obcí také mohou od středy žádat o umístění dalších nezaměstnaných na veřejně prospěšných pracích, a to na omezenou dobu tří měsíců," řekla Sadílková.

Liberecký úřad práce na jejich financování vyčlenil dva miliony korun, další peníze mu solidárně poskytnou další úřady práce v zemi.

"K dispozici máme asi osm milionů, díky tomu mohou obce zaměstnat více než 200 lidí," dodala Sadílková.

Zdroj: MF Dnes

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 12.8.2010

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.2. 2018 000 17:27.