Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2010 » Srpen:

EU přiznává OSVČ nové dávky (Právo)

Směrnice o osobách samostatně výdělečně činných a manželkách či manželích, kteří jim pomáhají, nahrazuje a ruší předchozí právní úpravu a posiluje práva na sociální ochranu miliónů žen na trhu práce. Přispěje rovněž k posílení podnikatelských aktivit žen. V současné chvíli představují ženy pouze necelou jednu třetinu všech podnikatelů.

Mateřská nejméně 14 týdnů

Směrnice podstatným způsobem posiluje ochranu samostatně výdělečných žen a manželek či životních partnerek, které pomáhají osobám samostatně výdělečně činným, a to zejména v případě mateřství. Tyto osoby získají nárok na peněžitou pomoc v mateřství a mateřskou dovolenou v trvání nejméně 14 týdnů, pokud se rozhodnou ji využít. Jde o první případ na úrovni EU, kdy je přiznána peněžitá pomoc v mateřství osobám samostatně výdělečně činným.

Zdroj: Právo

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 11.8.2010

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 20.2. 2018 000 07:07.