Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2010 » Srpen:

Projekt má ulehčit matkám návrat do práce (Deníky)

Každý šestý až sedmý z řad nezaměstnaných je rodič po mateřské nebo rodičovské dovolené. Podle Výzkumného ústavu práce a sociálních věcí statistická data ukazují na zvýšenou míru ohrožení nezaměstnaností osob po rodičovské dovolené.

"Vinou absence v pracovním procesu ztratily tyto osoby částečně svoji kvalifikaci a někteří z nich mají problémy zvládnout činnosti a práce, které dříve vykonávali rutinně," tvrdí Oldřich Havlík.

Důraz je kladen na individuální přístup ke klientům s respektováním jejich osobních potřeb. Projekt s názvem Návrat na trh práce po mateřské dovolené mnohé matky vítají.

"Momentálně jsem na mateřské dovolené. Pracuji ve státní sféře, kde se neustále mění nějaké vyhlášky, kterých je mnohdy až nad hlavu. Občas přinese změnu i nějaký důležitý zákon. Proto bych oživení v podobě zdokonalovacích kurzů přivítala," řekla Lenka z Kraslic.

Namítá však, že nemá hlídání pro své děti.

"V průběhu konání rekvalifikačních kurzů je možné využít profesionálního hlídání dětí účastníků kurzu, také zcela zdarma," kontruje Havlík.

Zájemci se mohou přihlásit na telefonu 352 605 345 nebo na mailu www.ajak-sokolov.cz.

Zdroj: Deníky

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 5.8.2010

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 23.2. 2018 000 03:20.