Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2010 » Červenec:

Třetina žen na rodičovské dovolené chce pracovat po roce (HR management)

S přibývajícím věkem dítěte zájem žen o částečnou pracovní příležitost roste, od dvou let už má o takovou možnost zájem více než pětina a od tří let více než polovina respondentek.

Ideální doba na návrat do zaměstnání na plný úvazek je podle třetiny žen po dosažení tří let věku dítěte. Pětina žen pak vidí ideální čas pro návrat po dvou letech. Celých 28 procent z nich však odsouvá plný úvazek až do věku čtyř let dítěte, některé i do staršího věku dítěte.

Spokojenost s délkou rodičovské dovolené v současné podobě, tedy do dosažení čtyř let věku dítěte, vyjádřila převážná většina oslovených žen, 91 procent. Šest procent se spíše přiklání k názoru, že je krátká, pro tři procenta je dlouhá.

Polovina žen považuje za velmi důležité věnovat se dítěti do věku tří let, dokonce se přiklání k tomu, aby se vždy jeden z rodičů věnoval celodenní péči dětem do tohoto věku. Tato odpověď koresponduje s názorem na délku rodičovské dovolené. Devět procent pak považuje celodenní péči nezbytnou do jednoho roku věku a více než pětina do dvou let. Deset procent žen se chce svým dětem celodenně věnovat do čtyř let věku.

Dotazníkové šetření bylo provedeno v měsíci březnu a dubnu 2010 po celé České republice. Zúčastnilo se jej 760 respondentek.

Zdroj: HR management

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 3.8.2010

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 24.2. 2018 000 03:31.