Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2010 » Červenec:

Vznikne jeden super úřad práce (MF Dnes)

Úspora díky centralizaci má spočívat v tom, že se sjednotí některé činnosti, například péče o služební auta úřadů práce. Zbude tak více peněz na kontroly.

"Nestíháme kontrolovat všechno, co bychom chtěli. Na kontrolu je málo lidí, území je rozsáhlé," podotýká Hana Budínová, zástupkyně ředitelky úřadu práce v Jindřichově Hradci.

Lidé se nicméně nemusí bát, že by kvůli evidenci museli jezdit do krajských měst. Dnešní úřady se změní v kontaktní místa a budou pro lidi nadále fungovat jako dosud. Podle ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka prospěje úřadům sjednocení metodiky a řízení z centrální úrovně.

"Budeme například požadovat více kontrol v terénu a zaměřit se na věcné porušování zákona při nelegálním zaměstnávání, a ne na nepodstatné věci," uvedl Drábek.

Efektivnější také má být práce s nezaměstnanými.

"Někteří pracovníci dávají najevo, že toho mají moc a potřebují od lidí jen vyplnit dotazník. Pomoci lidem získat zaměstnání je nezajímá," líčí Drábek dnešní nedostatky systému.

Ne všem se nové řešení líbí.

"Je to krok zpět, zrušit něco, co efektivně funguje. Zhorší se komunikace s obcemi. Navíc kraj neví, co se děje na okrese," upozorňuje jeden ředitel úřadu práce, který si nepřál být jmenován.

Zdroj: MF Dnes

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 28.7.2010

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 17:13.