Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2010 » Červenec:

Pakt zaměstnanosti zlepší rozvoj v kraji (Deníky)

Jejich spolupráce začne od příštího roku fungovat už naplno. Nositelem paktu je Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje a odborným garantem společnost RPIC-ViP, která už deset let zajišťuje významné národní i mezinárodní projekty v oblasti trhu práce a zaměstnanosti. Moravskoslezský kraj se dlouhodobě drží na špici nezaměstnanosti v rámci celé republiky.

"Každý dělá, co může, ale to nestačí. Je tu nedostatek kvalifikovaných profesionálů v technických oborech a nízká podnikatelská aktivita," hodnotí současný neutěšený stav iniciátor vzniku paktu Zdeněk Karásek ze společnosti RPIC-ViP. Moravskoslezský pakt zaměstnanosti má připravit kompetentní lidi pro ekonomický rozvoj kraje a nabídnout víc lepších pracovních příležitostí tak, aby kraj dosáhl alespoň na průměrnou zaměstnanost v Česku a do desíti let by měl v úrovni zaměstnanosti obsadit 3. nebo 4. místo. V Moravskoslezském kraji sice existuje hodně projektů na podporu zaměstnanosti, ale míra jejich koordinace je nízká a chybí jí společná strategie.

"Zaměstnavatelé přes vysokou nezaměstnanost marně shánějí vhodné zaměstnance a mnohé školy nedokáží své žáky zcela uspokojivě připravit na potřeby praxe. "Plně si to uvědomujeme a tyto problémy chceme konečně začít řešit prostřednictvím chystaného paktu," konstatuje hejtmanův náměstek Marian Lebiedzik.

Pakt zaměstnanosti nepředstavuje převratnou novinku, v různých formách už dlouhodobě působí v mnoha ekonomicky vyspělých zemích. V Česku je Moravskoslezský pakt zaměstnanosti prvním takovým partnerstvím na úrovni kraje a jeho součástí budou i místní pakty zaměstnanosti.

Zdroj: Deníky

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 27.7.2010

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 18.2. 2018 000 02:30.