Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2010 » Červenec:

Zákoník práce se bude měnit jen pozvolna (LN)

Právě změny v zákoníku práce jsou jedněmi z nejvýraznějších, které koalice hodlá prosadit. "Máme nový zákoník práce z roku 2006 a já si nemyslím, že by teď bylo vhodné připravovat nějaké komplexně nové znění," řekl Drábek.

Současný zákoník prý přitom moc v oblibě nemá. "Příliš mi připomíná bývalý zákoník práce z roku 1966," řekl Drábek. Jeho ministerstvo již představilo změny, kterými by zákoník mohl projít. Mimo jiné se má zvýšit maximální rozsah zaměstnání na základě dohody o provedení práce ze 150 na 300 hodin při současném posílení kontroly, aby nedocházelo ke zneužívání tohoto institutu. Uvolnit se mají i podmínky pro uzavírání pracovních poměrů na dobu určitou. Budou také zavedena pružnější konta pracovní doby a umožněno její flexibilnější nerovnoměrné rozložení. Firmy tak budou mít možnost lépe využívat pracovní dobu v návaznosti na množství zakázek. Vláda také zváží úpravu zkušební doby tak, aby bylo umožněno sjednat po vzájemné dohodě delší zkušební dobu než tři měsíce.

Zdroj: Lidové noviny

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 23.7.2010

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 21:03.