Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2010 » Červenec:

Romové získali novou práci. Nabídl jim ji Prostor (MF Dnes)

"Jde o romské obyvatele, kteří jsou převážně ze sociálně vyloučené lokality Zenglovka. Je to jedinečný projekt. Všemu předcházely debaty s ředitelem úřadu práce. Program je zaměstnává formou veřejně prospěšných prací," uvedl vedoucí sociálních programů v Prostoru Martin Prokop s tím, že jde i o takzvaný resocializační proces. "Má těmto lidem pomoci získat, popřípadě udržet základní pracovní návyky a tím alespoň některým z nich zvýšit šance při začleňování na běžný trh práce," vysvětlil Prokop.

Občas jsou s romskými pracovníky problémy. "Čas od času se vyskytnou pozdní příchody, nedodržení přestávek na oběd nebo častější posedávání při cigaretce. Nemyslím si ale, že se v tomto ohledu příliš odlišují od jiných pracovníků," řekl Prokop.

V tomto projektu, který je podpořený z Evropského sociálního fondu (ESF), chtějí i nadále pokračovat.

Zdroj: MF Dnes

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 19.7.2010

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 02:53.