Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2010 » Červenec:

Kraj pomohl veřejně prospěšnými pracemi (Právo)

Hejtman Jiří Zimola (ČSSD) považuje projekt za přínosný, protože lidé, kteří tuto možnost využívají, si uchovají sociální návyky, nežijí ze sociálních dávek, ale pracují.

"Nezaměstnaní našli práci a zaměstnavatel získal pracovní sílu, kterou potřeboval, a zároveň pro něj neznamenala žádné finanční náklady, neboť mzdy pracovníků VPP hradí úřady práce, které finanční prostředky čerpají od Ministerstva práce a sociálních věci ČR a z Evropského sociálního fondu," shrnul Právu výhody projektu hejtman Jiří Zimola (ČSSD). Podotkl, že aktuálně je do projektu zapojeno v krajských organizacích více než 90 osob.

Největší zájem o ně projevila Správa a údržba silnic Jihočeského kraje, kde jich pracuje kolem padesáti. Další nezaměstnaní našli uplatnění ve školských zařízeních zřizovaných krajem, ale i v ústavech sociální péče, nemocnicích a v kulturních organizacích.

Zdroj: Právo

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 14.7.2010

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 19.2. 2018 000 14:57.