Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2010 » Červenec:

Ministr z hospodářské komory (LN)

Na Drábkovi oceňují jeho spolupracovníci hlavně schopnost analytického myšlení. Někteří o něm říkají, že je suchar. Sám před volbami prohlásil, že si je jistý, že na něj bulvár nenajde nic, za co by se styděl.

Budoucí ministr doma relaxuje při mytí nádobí nebo u klavíru, v zimě jezdí na lyže, v létě se věnuje turistice. Hlavně té horské. Kromě českých a slovenských hor mají s manželkou v nohách i některé vrcholky Alp, Dolomit nebo Pyrenejí. Rád ale také vyrazí s kánoí na řeku.

Kandidoval sice v Ústeckém kraji, ale celý život žije v Jablonci nad Nisou. V kampani zdůrazňoval rodinné zázemí. V předvolebním spotu ho podpořila jeho manželka Jindra, kterou si vzal krátce po studiích, i obě dospívající děti Anna a Jan. Kde může, propaguje "na oplátku" experimentální folkovou kapelu Duo D + 22, kterou založily děti.

V politice není Drábek úplným nováčkem. I když je TOP 09 první stranou, jíž se stal členem, do sněmovny chtěl zamířit už před čtyřmi lety. V roce 2006 totiž vedl jako nezávislý kandidátku lidovců. Za ně byl také zastupitelem v Jablonci. KDU-ČSL o něm také dříve mluvila jako o kandidátovi na ministra průmyslu a obchodu. Byl také poradcem Miroslava Kalouska na ministerstvu financí.

Drábek byl šest let prezidentem Hospodářské komory. V poslední době se živil poradenstvím a jako rozhodce. Na sociálních věcech se tak dá očekávat, že mu bude blízká oblast zaměstnávání a pracovního práva.

Zdroj: LN

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 13.7.2010

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 21.2. 2018 000 20:28.