Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Noviny Práce a sociální politika » Dobrý tip:

Příručky

Praktické informace pro budoucí důchodce

Praktického průvodce a užitečného pomocníka pro všechny, kteří potřebují znát důležité informace před podáním žádosti o starobní důchod v roce 2010, vydala Česká správa sociálního zabezpečení. Publikace Příručka budoucího důchodce v roce 2010 je určena široké veřejnosti. Formou otázek a odpovědí se čtenář seznámí s důležitými kroky, které je třeba znát před podáním žádosti o starobní důchod, dozví se informace o výpočtu a způsobu výplaty důchodu, o možnostech výdělečné činnosti při pobírání starobního důchodu apod.

Příručka je k dispozici zdarma na všech pracovištích ČSSZ v celé České republice, zájemci si ji mohou rovněž stáhnout z webu ČSSZ z adresy: http://www.cssz.cz/cz/informace/informacni-materialy/publikace.htm.

Zdroj: ČSSZ

Rádce nezaměstnaného pro úspěch podruhé

Informace o tom, kam se obrátit v případě, že ztratíte práci, jaké doklady si vzít na úřad práce, jak a kde hledat nové pracovní uplatnění, jak je to s podporou v nezaměstnanosti a další potřebné informace související s evidencí na úřadu práce obsahuje Příručka nezaměstnaného v roce 2010. MPSV příručku prvně vydalo v prosinci 2009 v nákladu 100 000 ks. Protože byl o publikaci velký zájem a lidé si ji velmi brzy rozebrali, přistoupilo MPSV letos v dubnu k 2. vydání. Tentokrát v nákladu 50 000 ks. Distribuce v současné době probíhá, opět bude široké veřejnosti dostupná zdarma v celé ČR – na úřadech práce, okresních správách sociálního zabezpečení apod. Příručku nezaměstnaného si lze také stáhnout z webu MPSV, konkrétně z adresy http://www.mpsv.cz/files/clanky/8029/prirucka_nezamestnaneho_def.pdf.

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 19.5.2010

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 12.12. 2018 000 12:30.