Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2010 » Únor:

MPSV chce přezkoumat standardy posudkových lékařů (Rádio Praha ČRo 7)

Sdružení nesouhlasí s odebráním sociálního příspěvku dítěti s cukrovkou, které potřebuje stálou péči. Ombudsman Otakar Motejl označil minulý týden za selhání zdravého rozumu a státní správy rozhodnutí posudkového lékaře ze severní Moravy, že si čtyřleté děvčátko s cukrovkou může samo aplikovat diabetickou pumpou inzulin. Rodiče kvůli tomu přišli o příspěvek. ČTK řekl, že rodiče nepochybně nárok na příspěvek na péči o nemocné dítě mají.

Ministr práce a sociálních věcí Petr Šimerka svolá kulatý stůl za účasti pediatrů, odborníků z ministerstva, České správy sociálního zabezpečení a zástupců posudkových lékařů. Odborníci posoudí kritéria pro posuzování stupně závislosti dětí s cukrovkou na péči rodičů. Ministr nevyloučil, že by se kritéria mohla zmírnit. Posudkoví lékaři by měli děti osobně vyšetřovat, nejen sledovat písemnou dokumentaci, zdůraznil. Vydat se má brožura pro rodiče i úředníky, která zpřehlední systém dávek.

Zdroj: Rádio Praha ČRo 7

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 8.3.2010

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 23.2. 2018 000 05:06.