Cesta k dokumentu: Domovská stránka » Ministerstvo práce a sociálních věcí » Média a veřejnost » Napsali o nás » Ostatní články - Archiv » Rok 2010 » Únor:

Tripartita kritizuje zelené, Ekonomika ČT24 (ČT 24)

Autor
Dostavba Temelína, stavba jezů na Labi nebo rekonstrukce elektrárny Prunéřov, podle tripartity přinese tisíce nových pracovních míst, podle zelených jen zvýší podíl těžkého průmyslu.

Ondřej Liška, SZ, předseda strany:
Nemůžeme mlčet, když se velmi kontroverzní projekty, která mají svá rizika nejenom ve smyslu zdraví lidí a přírody, ale také mohou způsobit obrovské plýtvání veřejnými prostředky, vydávají za něco, co prostě nemohou být.

Petr Šimerka, ministr práce a sociálních věcí:
Je nepochybné, že řada z těch úkolů, které tam jsou, musí přinést nové investice a musí tím pádem přinést i novou práci a nová pracovní místa.

Jaroslav Hanák, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy:
Jestli si někdo myslí, že prioritou je chytání motýlků, přenášení čolků, dělání obstrukcí v oblasti investic do průmyslu, dopravní infrastruktury, energetiky, tak si myslím, že to je přesně to, co škodí České republice.

Autor
Podle zástupců tripartity jde zeleným hlavně o zviditelnění se před volbami. Ti odmítají a upozorňují, že například modernizace Prunéřova v současné podobě je nesmyslná.

Ondřej Liška, SZ, předseda strany:
Investice za pětadvacet miliard korun přinese 800 nových pracovních míst. To v přepočtu znamená, že investor bude investovat do vzniku jednoho pracovního místa jednatřicet milionů korun. Chci vidět, která vláda či který investor si může dovolit takovou luxusní investici.

Autor
Vláda, odbory a zaměstnavatelé si ale stojí za svým.

Milan Štěch, předseda Českomoravské konfederace odborových svazů:
Ty investice za prvé nebudou státu, ale budou ČEZU. Za druhé tu elektrickou energii potřebujeme do budoucna.

Vladimír Tošovský, ministr průmyslu a obchodu:
Každá investice je strašně důležitá, jsou v ní nejenom investice přímo do té stavby, ale ještě ty vyvolané investice do infrastruktury silniční a tak dál.

Autor
Podle zelených ale jejich kritiku potvrzuje i Evropskou komisí včera schválený protikrizový balíček, ten podporuje hlavně moderní technologie nebo investice do vědy.

Zdroj: ČT 24

Autor: MPSV
Poslední aktualizace: 16.2.2010

Nastavení zobrazení:

Tento text byl zobrazen / vytisknut z webu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://www.mpsv.cz) dne 22.2. 2018 000 23:54.